Biznesplan Salonu Kosmetycznego

Biznesplan jest niezbędny, jeśli planujesz otworzyć własny biznes.
Publikujemy szkic, na podstawie którego stworzysz samodzielnie w pełni profesjonalny biznesplan konieczny do ubiegania się o dotację z Urzędu Pracy

BIZNESPLAN GABINETU KOSMETYCZNEGO

Stworzony dla Powiatowego Urzędu Pracy
Przez…………………… – wnioskodawca

Spis treści:
Wstęp
Opis działalności i zakres usług
Posiadane środki własne
Środki niezbędne do otworzenia działalności
Ocena szans planowanej działalności
Zakończenie

Wstęp
Zwracam się do Państwa jako organu decydującego, o przyznanie dotacji na rozpoczęcie działalności, jak a jest gabinet kosmetyczny. W poniższym biznesplanie zawarłam wszelkie niezbędne informacje, które mam nadzieję zaowocują Państwa pozytywną decyzją dotyczącą przyznania dotacji. Oczywiście w każdej chwili jestem skłonna udzielić dodatkowych wyjaśnień lub też przedstawić wymagane dokumenty. Proszę o przyznanie dotacji w kwocie 25 tysięcy złotych, gdyż taka suma pozwoli mi bez najmniejszych problemów rozpocząć prowadzenie działalności w wybranej branży.

Z poważaniem
……………………

Opis działalności i zakres usług
Działalność, którą planuję otworzyć przy pomocy pozyskanej dotacji to gabinet kosmetyczny. Obecnie na rynku jest bardzo duże zapotrzebowanie na profesjonalnie wykonywane usługi tego typu, pragnę więc uzupełnić lukę panującą na rynku lokalnym jak chodzi o dostęp do konkretnych zabiegów oraz dać klientom możliwość skorzystania z nowych usług, które do tej pory w najbliższej okolicy są mało rozpowszechnione.

Ponieważ to właśnie kobiety zazwyczaj dbają o swój wygląd, w większości to właśnie do Pań ma być skierowana moja oferta. Jednakże nie wykluczam wprowadzenia do oferty zabiegów przeznaczonych dla panów. Z racji swojego wykształcenia – ukończyłam bowiem studium kosmetyczne – oraz posiadanego kilkuletniego doświadczenia w tej branży doskonale wiem, jakie usługi są obecnie na rynku najbardziej poszukiwane a także to, jak kształtują się ich cen i jaki jest realny koszt ich świadczenia. Ponadto podczas mojej pracy w gabinetach kosmetycznych nawiązałam dość dobre kontakty z przedstawicielami firm zajmujących się dostarczaniem profesjonalnego sprzętu do gabinetów oraz niezbędnych do wykonywania takich usług kosmetyków.

Aby każdy klient był jak najbardziej zadowolony, chcę umożliwiać dostęp do wielu usług począwszy od możliwości korzystania z solarium, aż po zabiegi takie jak wyszczuplanie falami radiowymi skończywszy. Dzięki temu klient będzie mógł z wielu usług skorzystać w jednym miejscu, bez potrzeby biegania po kilku punktach. Ponadto dokonałam dokładnej analizy cen obecnie panujących w gabinetach kosmetycznych i jestem w stanie zaproponować klientom znacznie bardziej konkurencyjne stawki, jednak pozwalające mi na zarobienie odpowiedniej kwoty.

Posiadane środki własne
Obecnie posiadam oszczędności pieniężne w kwocie 10 000 złotych, które jestem w stanie w całości przeznaczyć właśnie na rozwój gabinetu lub remont lokalu. Ponadto udało mi się znaleźć idealny do prowadzenia takiej działalności lokal, ze względu na to, że był w nim wcześniej prowadzony gabinet fryzjerski, nie wymaga on zbyt wielu prac przygotowawczych, aby spełniał wszelkie warunki, jakie stawia Sanepid i aby można było w nim prowadzić działalność bez kłopotu. Dość duża, bo licząca aż 80 m2 kwadratowych powierzchnia pozwoli bez problemu na ulokowanie wszystkich niezbędnych do wykonywania usług urządzeń, należy jedynie wykonać prace polegające na wydzieleniu kilku części gabinetu. Daje to możliwość na przykład podnajmu miejsca osobie zajmującej się wykonywanie tipsów, co nie tylko rozszerzy ofertę, ale także zmniejszy koszty prowadzenia działalności.

Na uwagę zasługuje jego lokalizacja, można powiedzieć że znajduje się w ścisłym centrum. Na chwilę obecną podpisałam z jego właścicielami umowę przedwstępną, w której zobowiązują się do wynajmu lokalu na okres minimum 5 lat, w przypadku pozytywnej decyzji dotyczącej dotacji. Oczywiście kopię tej umowy dołączam do niniejszego biznes planu. Ponadto jeżeli dojdzie do podpisania umowy najmu, wtedy prowadzone przeze mnie prace remontowe zostaną rozliczone w czynszu, dzięki czemu koszt najmu lokalu będzie przez początkowy okres zerowy, co na pewno jest czynnikiem który można zaliczyć na plus.

Posiadam także potwierdzone na piśmie zapewnienie w trzech firm, zajmujących się dystrybucją urządzeń kosmetycznych, iż w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku o dotację oddadzą i w dzierżawę bez kosztów początkowych kilka niezbędnych w tej działalności urządzeń, co znacznie obniży koszt jej otwarcia, ponieważ samo urządzenie do liposukcji ultradźwiękowej, które ma być mi wypożyczone, jest niezwykle kosztowne. Koszt wypożyczenia jest dość przystępny, i w każdej chwili będę mogła je od firmy wykupić na własność, oczywiście po odpowiednio niższej niż nowa cenie.

Posiadam także stosowne wykształcenie i doświadczenie, ukończyłam studium kosmetyczne i przez ostatnie lata pracowałam w renomowanych gabinetach kosmetycznych. Ukończyłam także kilka specjalistycznych kursów z obsługi urządzeń oraz wykonywania zabiegów, co mogę potwierdzić stosownymi zaświadczeniami.

Środki niezbędne do otworzenia działalności
Część środków finansowych jest niezbędne do odpowiedniego przystosowania lokalu do prowadzenia takiej działalności. Należy bowiem wykonać ścianki działowe, aby klienci mogli liczyć na pełną prywatność podczas wykonywania zabiegów. Ponadto konieczne jest poprawienie systemu wentylacyjnego, gdyż w takim miejscu jak gabinet kosmetyczny jest on niezwykle istotny.

Konieczny jest także zakup kilku niezbędnych urządzeń, jak na przykład łóżka opalającego do solarium, foteli kosmetycznych i innego wyposażenia gabinetu. Szacunkowy koszt tych zakupów oscyluje wokół kwoty 15 tysięcy, obecnie bowiem można bez problemu kupić łóżko w dobrym stanie jako używane, gdzie jego cena jest wtedy znacznie niższa.

Do kosztów związanych z otworzeniem gabinetu dochodzi jeszcze koszt zakupu niezbędnych kosmetyków, około 3 tysięcy złotych. Chciałabym korzystać z produktów trzech sprawdzonych na rynku firm, których kosmetyki kupuje większość gabinetów kosmetycznych. Mam do nich pełne zaufanie i wiem, iż są dobre dla każdego rodzaju cery, dlatego więc nieco wyższa ich cena jest uzasadniona ich wysoką jakością.
Reklama w Internecie na lokalnych portalach oraz kampania przeprowadzona w parsie i przy pomocy rozdawanych ulotek – łączny koszt około 2 tysięcy złotych, zawierający już druk niezbędnych ulotek. Jest to element niezbędny do tego, aby klienci dowiedzieli się o rozpoczęciu działalności.

Ocena szans prowadzonej działalności
W mieście działają dwa gabinety kosmetyczne, jednak ich oferta jest dość ograniczona prawdopodobnie ze względu na brak odpowiednich urządzeń do wykonywania zabiegów na przykład liposukcji ultradźwiękowej. Ja zamierzam wprowadzić je do swojej oferty, czym na pewno uda się przyciągnąć znacznie większe grono zainteresowanych klientów. Poza tym planuję, aby gabinet był otwarty przynajmniej do godziny 20. 00 dzięki czemu o wiele więcej osób bez problemów będzie mogło skorzystać z jego usług Obecnie istniejąc gabinety zamykane są o godzinie 17. 00 co skutecznie uniemożliwia wielu osobom udanie się na takie właśnie zabiegi. Mam zamiar wprowadzić system rabatowy dla stałych klientów lub możliwość wykupienia zabiegów pakietowych także w znacznie bardziej przystępnych dla klientów cenach. Ponadto zamierzam stosować wyłącznie sprawdzone i wysokiej jakości kosmetyki, dlatego klienci na pewno będą w pełni zadowoleni.

Jeżeli moja decyzja zostanie rozpatrzona pozytywnie, wtedy Urząd Pracy nie będzie zmuszony do wypłacania mi zasiłku dla bezrobotnych, co także jest korzystne. Ponadto jeżeli uda mi się zrealizować moje plany, zamierzam inwestować w swoje przedsięwzięcie, dzięki czemu będę mogła stworzyć miejsce pracy dla nowej osoby, a tych, jak wiadomo, jest w okolicy wciąż mało. Dlatego więc moja działalność w przyszłości może przynieść korzyści nie tylko mojej osobie, ale także innym, którym będę mogła zaoferować pracę.

W związku z powyższym zwracam się z prośbą o przyznanie dotacji we wnioskowanej kwocie oraz o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby. Z niecierpliwością oczekuję na odpowiedź od Państwa.