Biznesplan: Gabinet stomatologiczny

IV. Niezbędne prace do wykonania oraz ich koszty

Najważniejszą czynnością remontową, jaką należy wykonać, jest przede wszystkim doprowadzenie wody oraz do gabinetu. Koszt takiej usługi według profesjonalistów, to kwota około 3 tysięcy złotych. Pozostaje jedynie zakup umywalki oraz odświeżenie pomieszczenia. Te prace zamkną się w kwocie około 1000 złotych. Ponadto należy zadbać jedynie o odpowiednie zareklamowanie lokalu, poprzez umieszczenie na zewnątrz tablicy reklamowej.

V. Poczynione kroki oraz wkład własny

Obecnie podjęłam kroki zmierzające do zarejestrowania działalności, wystąpiłam także o zgodę na prowadzenie gabinetu do Ministerstwa. Jestem także w trakcie negocjacji z NFZ odnośnie możliwości świadczenia usług refundowanych. To jest dla pacjentów bardzo istotne dlatego też przykładam do tego bardzo wiele uwagi. Posiadam oszczędności w kwocie 15 tysięcy złotych, które jestem w stanie w całości przeznaczyć na wyposażenie lokalu i wykonanie prac remontowych. Ponadto poszukuję właściwego sprzętu do wyposażenia gabinetu, zarówno pośród ofert używanych, jak też przeglądając nowe ogłoszenia. Nawiązałam także kontakt z hurtowniami zajmującymi się dystrybucją materiałów medycznych, aby mieć pewność, że w każdej chwili bez najmniejszych problemów będę miała dostarczane niezbędne produkty do wykonywania pracy.

VI. Korzyści płynące z otwarcia działalności

Przede wszystkim liczę na to, iż otwarcie gabinetu pozwoli mi na świadczenie usług pacjentom w znacznie krótszych nich dotychczas terminach. Doskonale wiem, iż wiele osób pracuje do późna, dlatego mam zamiar otwierać gabinet także w godzinach popołudniowych, aby wiele osób mogło z mojej oferty skorzystać. Mam zamiar także świadczyć usługi w sobotę, w mieście bowiem praktycznie nie ma możliwości skorzystania z usług stomatologa w tym właśnie dniu. Ponadto mam zamiar umożliwić moim pacjentom rejestrację na zabiegi online, gdzie będą mieli możliwość wyboru zarówno dnia, jak też godziny spomiędzy dostępnych. Na pewno znacznie ułatwi to pacjentom możliwość zapisu, pracując bowiem nie zawsze mam możliwość odebrania telefonu, zaś nie każdy ma czas aby samodzielnie wybrać się do gabinetu na zapisanie się na wizytę. Oczywiście mam zamiar świadczyć usługi zarówno dla dorosłych, jak też dla dzieci, gdyż w tym, zakresie także posiadam odpowiednią wiedzę orz doświadczenie. Aby bez problemu pracować, konieczne jest zatrudnienie przynajmniej jednej osoby, więc moja działalność przyniesie innym korzyści w postaci zatrudnienia.