Zarządzanie fakturami elektronicznymi

E-faktura jest ekologiczna i ekonomiczna

Firmy, które przeprowadzają dużo transakcji sprzedażowych, mogą generować ogromne ilości dokumentów. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że należy każdy z nich wydrukować w co najmniej 2-3 egzemplarzach, okazuje się, że nie tylko wycinamy lasy w pień, ale także zasypujemy się tonami papierów. Faktura elektroniczna i dobry system zarządzania, platforma wymiany efaktur to rozwiązanie na miarę czasów i potrzeb wielu podmiotów.

Zgodnie z przepisami faktura elektroniczna jest dziś równa drukowanym dokumentom. Zawiera wszelkie niezbędne informacje i jest bezpieczna w elektronicznym obiegu. Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, każdy może zdecydować się na ekologiczną i ekonomiczną opcję wystawiania i akceptowania dokumentów. Potrzebny jednak będzie sensowny i efektywny program albo system zarządzania fakturami.

Praktyczna platforma zarządzania fakturami

W przypadku niektórych podmiotów zbędne są zaawansowane programy, wystarczy dobrze zaprojektowana i sprawnie działająca platforma wymiany efaktur.

Taki system, jak chociażby Flow for You, zapewnia kompleksową obsługę, w zakresie której jest m.in. wystawianie faktur albo importowanie dokumentów z innego programu księgowo – finansowego. Korzystając z tej platformy wymiany efaktur można także organizować obieg dokumentów i dostęp do nich. A zatem można np. udostępniać faktury pracownikom księgowości albo przesłać je do biura rachunkowego.

Ważnym elementem w dobrze opracowanej platformie wymiany efaktur jest przesyłanie ich do kontrahentów, którzy automatycznie potwierdzają otrzymanie faktury elektronicznej. Właśnie dlatego oraz dzięki raportom i zestawieniom można skutecznie i łatwo kontrolować należności.

Więcej informacji o platformie wymiany e-faktur Flow for you na f4you.pl