Biznesplan: Sklep zoologiczny

4) Wkład własny

Dysponuję kwotą 10 tysięcy złotych którą jestem w stanie przeznaczyć na remont lokalu. Według kosztorysów przedstawionych przez firmy zajmujące się wykonywaniem tego typu usług, kwota jest w zupełności wystarczająca na wykonanie wszelkich niezbędnych prac remontowych.

W kosztorysach uwzględnione zostało także odświeżenie elewacji budynku poprzez jej pomalowanie. Jednakże potrzebna jest jeszcze kwota 20 tysięcy złotych, która to byłaby przeznaczona na zakup wyposażenia sklepu oraz niezbędnego w takim miejscu towaru.

Do kupna są regały wystawiennicze, akwaria i klatki oraz terraria dla zwierząt. Ponadto zatowarowanie sklepu, czyli wszelkie niezbędne dla zwierząt akcesoria, karma jak też same zwierzęta, przeznaczone do dalszej odsprzedaży.

Nawiązałam kontakty z wieloma sprawdzonymi i przede wszystkim polecanymi hodowcami, którzy oferują możliwość dostarczania zwierząt zamówionych przeze mnie bezpośrednio do sklepu, dbając o dobre warunki ich transportu. Klienci którzy poszukują nietypowych zwierząt, przede wszystkim takich jak rzadko kupowane, a tym samym drogie rasy psów, będą mogli u mnie zamówić zwierzaka, który spełnia ich oczekiwania. Jednak nie zamierzam poprzestawać jedynie na wielbicielach psów, kotów i rybek. Także hodowcy ptaków czy miłośnicy wędkowania z pewnością bez problemu znajdą w moim sklepie coś dla siebie.

W okolicy działa prywatne łowisko, nawiązałam kontakty z jego właścicielem, który zapewnił, iż niezbędne akcesoria, takie jak zanęty i przynęty na dość często odbywające się w sezonie zawody wędkarskie będą zamawiane z mojego sklepu. Mam zamiar także zaoferować właścicielom gospodarstw rolniczych możliwość zamówienia, także z dowozem na miejscem odpowiednich pasz dla ich zwierząt. Ponieważ są to czasem spore ilości, byłyby one realizowane na zamówienie każdego klienta. Wielkość lokalu jest dość duża, dlatego też w przyszłości zamierzam udostępnić część osobie, która zajmowałaby się wykonywaniem usług takich jak strzyżenie czy mycie zwierząt. Z pewnością dla ich właścicieli byłaby to doskonała szansa na to, aby nie tylko od razu zrobić zakupy, ale także poddać swojego pupila zabiegom pielęgnacyjnym.
Ponieważ posiadam ukończone technikum weterynaryjne, nie ma problemu z tym, abym mogła nawet początkującym właścicielom udzielić porad odnośnie ich zwierząt.

Istotną rzeczą jest jednak odpowiednia reklama sklepu, dlatego też kilka działających w okolicy gabinetów weterynaryjnych umożliwi mi wystawienie u nich ulotek reklamujących mój sklep. Mam zamiar także reklamować się poprzez rozdawanie ulotek oraz wieszanie ogłoszeń nie tylko w mieście, lecz także w najbliższej okolicy, gdzie mogą się z nimi zapoznać na przykład rolnicy.

5) Korzyści z inwestycji dla rynku lokalnego

Myślę, iż otwarcie sklepu będzie dobrą inwestycją dla całego rynku lokalnego. Zamierzam otwierać sklep w godzinach 7-18, co pewnością będzie korzystne dla osób dłużej pracujących. Jednakże ze względu na długi czas otwarcia konieczne będzie zatrudnienie na początek przynajmniej jednej osoby, która na zmianę ze mną prowdziłaby sklep. W czasie późniejszym, w miarę jego rozwoju, zamierzam zatrudnić więcej osób.

Początkowo zamówienia składane z dowozem do klienta będę realizować samodzielnie, z czasem jednak planuję zatrudnić do tego celu odpowiednią osobę. W regionie panuje dość spore bezrobocie, dlatego też kilka miejsc pracy jakie w przyszłości da mój sklep, z pewnością spotkają się z dobrym odzewem. Poza tym mój sklep na pewno będzie dla klientów dużą wygodą. W okolicy bowiem nie ma tego typu miejsca, gdzie posiadacze różnych gatunków zwierząt mogą się zaopatrzyć we wszystko co jest dla nich potrzebne. Z pewnością będzie to także pierwsze w promieniu bardzo wielu kilometrów miejsce, gdzie będzie można kupić żywe zwierzęta i rybki akwariowe.