Biznesplan: Sklep sportowy

Nasza witryna sklepowa musi być piękna i zauważalna dla przechodzących i musi być wykonana ze szkła hartowanego. Dodatkowo można zamontować oświetlenie i inne półki, na których możemy coś więcej położyć zwłaszcza jak jest to coś bardzo wartościowego. Chromowane stojaki prezentują dobrze galerię skórzaną i uzupełniają cały sklep, bo taki stojak jest podstawą. Wieszaki muszą być wykonane z metalu lub też z plastiku, który jest przezroczysty a na spodnie czy też spódnice kupuje się wieszaka i plastikowe czy metalowe, które mają żabki, za które zapina się ubrania, których w żaden inny sposób nie można powiesić. Uzupełnieniem całego sklepu muszą też być lustra, w których klienci mogą się przejrzeć przymierzając ubrania, które sobie wybrali i też przymierzalnie, które w każdym sklepie muszą być. Kosze druciane też są potrzebne na przykład na skarpetki, które można wrzucić śmiało do takiego kosza lub rękawiczki czy buty.

Towar musi być zgodny z opisem danej firmy, którą reklamujemy a jeżeli jest to sklep sportowy to nie może w nim zabraknąć ubrań na wybrane sporty, które coraz częściej są uprawiane przez ludzi typu hokej czy narciarstwo lub też inne takie jak tenis, bieganie, wędrówki po górach. Do takiego sklepu przychodzi bardzo wiele ludzi, dlatego też ekspedientki powinny dokładnie znać się na towarze, jaki sprzedają i dokładnie doradzać opisywać go by klient go kupił zwłaszcza, jeżeli nie ma pojęcia, co dany towar posiada i jakie funkcje spełnia oraz udogodnienia w czasie uprawiania danego sportu, który jest zastrzykiem dla naszego samopoczucia. Koszt samego wyposażenia w niezbędne regały oscyluje wokół kwoty 10 tysięcy złotych. Do tego jednak należy także doliczyć koszt zakupu lady sprzedażowej oraz wyposażenia zaplecza i części magazynowej, co daje następne 5 tysięcy złotych.

4) Pozostałe wydatki

Poza wyposażeniem sklepu, prace remontowe polegające na wydzieleniu części magazynowej zamkną się kwotą około 6 tysięcy złotych. Do tego dochodzi także odświeżenie lokalu, co daje kolejne 2 tysiące złotych. Istotna jest także odpowiednia reklama, dlatego muszę także zainwestować w dobry szyld oraz specjalne siatki na okna. Koszt jaki muszę w związku z tym ponieść, to około 4 tysięcy złotych. Na pewno jednak najważniejszym kosztem będzie zapewnienie klientom odpowiedniego towaru. Na początek potrzebna jest na to kwota minimum 20 tysięcy złotych. Od firm zajmujących się dystrybucją produktów znanych firm otrzymałam zapewnienie, iż dostanę towar na zasadzie komisu, czyli zapłacę dopiero po jego sprzedaży. To dla mnie niezwykle dobra wiadomość, gdyż znacznie obniża koszty związane z rozpoczęciem działalności. Posiadam oszczędności w kwocie około 25 tysięcy złotych które całkowicie mogę przeznaczyć na działalność. Dlatego potrzebuję dotacji w wysokości 25 tysięcy złotych.

5) Szanse powodzenia sklepu

Myślę, że planowany przeze mnie sklep ma bardzo duże szanse na to, aby w krótkim czasie stać się miejscem chętnie odwiedzanym przez klientów. Przede wszystkim na uwagę zasługuje fakt, że będzie to pierwszy sklep, oferujący tak szeroki asortyment dla klientów. Poza tym klienci będą mogli na pewno liczyć na atrakcyjne dla nich rabaty, jeżeli zdecydują się na dokonanie większych zakupów. Doskonale wiem, jak ważne dla klientów są także ceny, dlatego mam zamiar zadbać o to, aby były one jak najbardziej przystępne dla zainteresowanych klientów. W planach mam także stworzenie strony internetowej, która umożliwi klientom rezerwację produktu, jeżeli akurat jest na magazynie lub jego zamówienie online.

Odbiór artykułów byłby możliwy w sklepie. Myślę, że to dość dobre rozwiązanie, ponieważ czasem bywa, że bezskutecznie tracimy czas na poszukiwanie określonego produktu, jak na przykład obuwia w określonym rozmiarze. U mnie klienci jeżeli zarezerwują towar, będą mieli pewność, że go odbiorą. Od razu uzyskaliby informację, czy jest on na stanie czy też należy na niego poczekać. Myślę, ze to rozwiązanie sprawdzi się bardzo dobrze. Oczywiście wiem, że sporty w naszym kraju to sporty sezonowe, jak na przykład jazda na nartach. Dlatego też zamierzam, znacznie wcześniej oferować moim klientom ciekawe promocje na produkty, które spełnią ich wszystkie oczekiwania. Dzięki temu nie będą mieli problemu ze skompletowaniem odpowiedniego sprzętu na czas. Jeżeli jednak ktoś nie znajdzie u mnie w sklepie tego, co poszukuje, na pewno postaram się to dla niego sprowadzić.