Biznesplan: Sklep obuwniczy

Przykładowy biznes plan sklepu obuwniczego.

SPIS TREŚCI:
1) Opis planowanej działalności
2) Lokalizacja, jej zalety i wady
3) Niezbędne prace remontowe
4) Koszty wyposażenia
5) Wkład własny
6) Szanse powodzenia działalności

1) Opis planowanej działalności

Działalnością, którą zamierzam otworzyć, jest sklep obuwniczy.
Pomimo wielu sklepów tego typu, wciąż jest duże zapotrzebowanie na takie które spełnią wszystkie wymagania klientów. Obecnie w wielu sklepach można znaleźć jedynie modne modele obuwia, co nie dla każdego jest dobre. Dlatego planuję otworzyć sklep, w którym każdy mógłby znaleźć idealne obuwie dla siebie bez względu na swoje wymagania czy nawet porę roku. Przede wszystkim planuję otworzyć sklep, w którym będzie można nabyć obuwie dla każdego. Jednocześnie ważne dla mnie jest to aby wybór był tak samo duży dla pań, jak i dla panów czy dzieci.

2) Lokalizacja, jej zalety i wady

Na potrzeby planowanej przeze mnie działalności udało mi się znaleźć lokal niemalże w centrum miasta. Pewnym minusem jest to, iż nie znajduje się bezpośrednio przy głównej ulicy, jednak dojście do niego nie sprawia problemów. Za to posiada przyległy do niego bardzo duży parking. Poza tym lokal jest dwupoziomowy, dzięki czemu będzie znacznie więcej miejsca nie tylko na wystawienie produktów, ale także na ich magazynowanie. Ponadto właśnie ze względu na umiejscowienie lokalu jego cena jest niezwykle atrakcyjna, znacznie niższa niż cena znajdujących się niedaleko lokali przy głównej ulicy.

3) Niezbędne prace remontowe

Lokal wymaga przeprowadzenia remontu zarówno wewnątrz, jak też odświeżenia z zewnątrz. Niezbędna jest wymiana drzwi wejściowych które obecnie nie nadają się do użytku. Ponadto konieczna będzie także wymiana dwóch okien które jeszcze nie zostały w tym lokalu zmienione na nowe modele. Oczywiście konieczne jest także odświeżenie wnętrza i jego odpowiednie umeblowanie. Poza tym wymagana jest wymiana licznika energii elektrycznej oraz wodomierzy które w obecnym stanie nie mogą zostać dopuszczone do użytku.

Jeżeli środki finansowe pozwolą, dobrze byłoby wymienić także nawierzchnię parkingu, jednak jeżeli nie wystarczy na to pieniędzy, wówczas planuję wykonać tą inwestycję w czasie późniejszym. Łączny koszt prac remontowych które muszą zostać przeprowadzone, aby można było w nim prowadzić działalność gospodarczą, szacuję na około 15 tysięcy złotych wliczając w to wymianę licznika energii elektrycznej czy też wodomierzy przez profesjonalne firmy które mają w tym zakresie doświadczenie.

4) Koszty wyposażenia

Dzisiejsze wyposażenie sklepów obuwniczych jest nie tylko funkcjonalne ale również estetyczne. Meble do sklepów obuwniczych wykonywane są z wysokiej jakości materiałów oraz dodatków. By dobrze i funkcjonalnie wyposażyć sklep najlepiej zatrudnić profesjonalnego projektanta wnętrz który za nas oceni co jest nam w danym sklepie potrzebne. Aranżacja takiego pomieszczenia to nie tylko rozstawienie regałów i towaru ale dbałość o każdy detal by sklep przyciągał wzrok potencjalnych klientów. Projektanci często stosują wizualizacje w systemie 3D co pokazuje właścicielowi jak jego sklep będzie wyglądał w oryginalnym wykonaniu.

Najważniejszą rzeczą w sklepie obuwniczym są wszelkiego rodzaju regały które odpowiednio wyeksponują obuwie. Regały powinny być wykonane w taki sposób by estetycznie wyglądały i ładnie prezentowały obuwie. Kolorystyka mebli powinna współgrać z kolorem ścian i dodatkami znajdującymi się w sklepie. Dobrze jest gdy półki posiadają dodatkowe oświetlenie by jeszcze bardziej wyróżnić towar na którym się znajduje. Klient musi mieć łatwy dostęp do towaru ale również komfortowe przechadzanie się po sklepie. Nowością są gabloty wykonane ze stali nierdzewnej jak i dodatki ze szkła hartowanego. Producenci maja w swojej ofercie nie tylko podstawowe kolory ale również te niestandardowe jak i proponują możliwość nadruków bezpośrednio na meblach wybranego elementu. Takie nadruki to mogą być wybrane motywy przez właściciele ale również logo firmy by klient wiedział z jakim towarem ma do czynienia. Właściciele powinni dokładnie zapoznać się co niezbędnego powinni posiadać w sklepie obuwniczym. Mają szeroki wybór regałów drucianych chromowanych jak i tych uniwersalnych.