Biznesplan: Przedszkole

5) Wkład własny i poczynione przygotowania

Przede wszystkim moim wkładem jest wiedza i doświadczenie. Ukończyłam studia z pedagogiki, które to umożliwiają mi prowadzenie przedszkola. Ponadto przez kilka ostatnich lat pracowałam w przedszkolach , dzięki czemu nabyłam w tej kwestii odpowiedniego doświadczenia. Ponadto posiadam oszczędności w kwocie 7 tysięcy złotych, która być może nie jest wysoka, jednak w całości może być przeznaczona przez mnie na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Poczyniłam także pewne kroki dotyczące badania rynku, jakie byłoby zapotrzebowanie na tego typu usługi. Okazuje się, iż spotkałyby się one z bardzo dużym zainteresowaniem prawdopodobnie zabrakłoby miejsc dla wszystkich chętnych dzieci.

Poza tym w przypadku gdy moje przedsięwzięcie dojdzie do skutku, wówczas jestem w stanie zatrudnić niezwykle profesjonalną kadrę pracowniczą. Jedna z pań którą zamierzam zatrudnić ma także możliwość prowadzenia dla dzieci zajęć nauki języka angielskiego który wówczas byłby dla maluchów organizowany bez dodatkowych opłat dla rodziców.

6) Szanse powodzenia działalności

Myślę, że moje przedsięwzięcie ma bardzo duże szanse powodzenia. Zanim zdecydowałam się na realizację pomysłu, dokładnie sprawdziłam rynek. Aby zapełnić lukę musiałyby powstać przynajmniej 4 przedszkola, nie możemy bowiem zapominać o tym, iż w grupie nie może być więcej niż 20 dzieci. Ponadto zamierzam otwierać placówkę o godzinie 6 i moim zamiarem jest aby była czynna do godziny 18. Wielu rodziców nie jest bowiem w stanie dostarczyć dziecka samodzielnie do państwowych placówek, które są czynne od godziny 7 do 17 lub 16.30. Zdaję sobie także sprawę iż zdarzają się sytuacje w których rodzice nie mogą zdążyć na czas (korki na drodze czy inne nieprzewidziane sytuacje). Wtedy umożliwiam przedłużenie opieki nad dzieckiem za dodatkową opłatą. Oczywiście niezbędny jest wówczas kontakt telefoniczny ze strony rodziców.

Ponadto często dla rodziców kłopotem jest to, iż placówki państwowe w większość dni są zamknięte. Bywa tak na przykład pomiędzy świętami i Nowym Rokiem czy w tak zwane długie weekendy, gdzie pomiędzy kilkoma wolnymi dniami jest jeden lub dwa pracujące. Zamierzam otwierać przedszkole także w te dni, aby rodzice którzy pracują, mieli gdzie zostawić swoje pociechy.

Oczywiście zamierzam w przedszkolu prowadzić dla dzieci odpowiednie dla ich wieku zajęcia dodatkowe. Być może zajdzie potrzeba dodatkowej odpłatności za niektóre, jednak na pewno wszystkie będą wprowadzane po konsultacjach z rodzicami i na tej podstawie będzie podejmowana decyzja.