Biznesplan: Fitness Club

Gotowy biznes plan klubu fitness.

SPIS TREŚCI:
1) Opis planowanego przedsięwzięcia
2) Lokalizacja i jej zalety
3) Niezbędne do wykonania prace remontowe
4) Kosztorys niezbędnych prac
5) Koszty niezbędnego wyposażenia
6) Szanse powodzenia działalności

1) Opis planowanego przedsięwzięcia

Działalnością, którą zamierzam otworzyć jest Fitness Club. Przeprowadziłam wstępną analizę z której wynika iż w okolicy brak jest tego typu miejsca. Owszem, jest siłownia, jednak nie oferuje ona zbyt wielu możliwości, poza samodzielnym korzystaniem ze sprzętu. Moim celem zaś jest stworzenie miejsca, w którym każdy mógłby ćwiczyć ale przede wszystkim znalazł pomoc w rozpoczęciu treningów czy też ich kontynuacji. Zamierzam także oferować możliwość uczestnictwa w bardzo zróżnicowanych zajęciach, aby każdy mógł wyszukać coś odpowiedniego dla siebie. Moim atutem na pewno jest doświadczenie, od wielu lat bowiem sama ćwiczę, poza tym mam ukończone kursy trenera personalnego, dzięki czemu mogę doradzać innym osobom zainteresowanym odpowiednim dla nich treningiem.

2) Lokalizacja i jej zalety

Poszukując miejsca idealnego na potrzeby mojej działalności natrafiłam na zlokalizowany na uboczu budynek należą do Urzędu Miasta. Udało mi się wynegocjować bardzo atrakcyjne warunki najmu oraz podpisać umowę przedwstępną, w myśl której w przypadku otrzymania dotacji miasto podpisze ze mną umowę na okres minimum 5 lat. W tym czasie nie będzie możliwa zmiana stawki wynajmu lokalu. Plusem lokalizacji oddalonej od centrum miasta jest przede wszystkim bardzo duża jego powierzchnia, bezproblemowy dojazd oraz duży parking przynależący do tego właśnie lokalu. Jest to samodzielny budynek, dlatego też nie ma konieczności dostosowywania się do innych osób i prowadzonych przez nich działalności.

3) Niezbędne do wykonania prace remontowe

Budynek nie jest bardzo zniszczony, jednak na pewno wymaga dopasowania do rodzaju prowadzonej działalności. Przede wszystkim konieczne jest przeprowadzenie remontu toalet oraz łazienek, które muszą zostać dostosowane do rodzaju działalności. Poza tym należy w odpowiedni sposób podzielić niektóre pomieszczenia, aby można było w nich skutecznie prowadzić taką działalność. Najwięcej prac remontowych będzie więc do wykonania w części sanitarnej. Ze względu na niewielką powierzchnię obecnie znajdujących się tam toalet, konieczne jest ich powiększenie kosztem przyległego do nich pomieszczenia. Poza tym należy zadbać o odpowiednią ilość natrysków, niezbędnych w takim właśnie miejscu. Te prace muszą być wykonane jako pierwsze. Konieczna jest także wymiana większość drzwi znajdujących się wewnątrz budynku, jak też drzwi zewnętrznych, które mają wiele lat i nie spełniają swojej roli, a poza tym nie prezentują się zbyt dobrze. Planuję także odświeżyć elewację budynku, początkowo przynajmniej na ścianie, gdzie znajduje się wejście do budynku, ponieważ odstrasza obecnie swoim, wyglądem.

4) Kosztorys niezbędnych prac

Prace remontowe, jakie należy w budynku przeprowadzić to koszt około 22 tysięcy złotych, co jest średnią kosztorysów firm budowlanych, do których się zwracałam. Poza tym do tej kwoty należy doliczyć także koszty związane z wyposażeniem w niezbędne sprzęty. Łączny koszt zamknąłby się w kwocie około 50 tysięcy złotych, ponieważ konieczne jest także zadbanie o odpowiednią reklamę czy wykonanie szyldów. Posiadam na dzień dzisiejszy oszczędności w kwocie 21 tysięcy złotych, które na pewno w całości mogę bez problemów przeznaczyć właśnie na rozpoczęcie tej działalności. Ponadto w działalność wnoszę wiedzę, jestem bowiem trenerem personalnym i bez problemu mogą doradzać przychodzącym na siłownię osobom. Posiadam także kontakty które z pewnością będą przydatne podczas prowadzenia tego typu działalności.