Biznesplan: Fitness Club

5) Koszty niezbędnego wyposażenia oraz wkład własny

Niezbędne wyposażenie miejsca takiego jak Fitness Club jest najważniejszą rzeczą. Planuję możliwość korzystania z klubu na wiele różnorodnych sposobów, dlatego też potrzebne do tego celu wyposażenie jest niezwykle obszerne. Najwięcej miejsca planuję przeznaczyć na salę w której będzie się znajdował sprzęt do treningów siłowych. Bieżnie, tak zwane atlasy czy podobne do nich urządzenia muszą być zapewnione w odpowiedniej ilości, aby każdy mógł bez problemu skorzystać z tych które go interesują. Lista niezbędnego wyposażenia tej sali jest długa, a łączny koszt uzależniony jest od tego, jakie wyposażenie zostanie zakupione. Na rynku bowiem dzisiaj bez problemu można zakupić używane wyposażenie w bardzo dobrym stanie, które na pewno jest o wiele tańsze niż nowe urządzenia.

Jeżeli weźmie się pod uwagę możliwość wyposażenia sali w większości takimi właśnie urządzeniami, wówczas koszt zamyka się w kwocie około 12 tysięcy złotych. Jednak jest to jedynie jedna z sal. Planuję także wyposażyć salę do ćwiczeń grupowych, prowadzę bowiem rozmowy z instruktorami fitness, którzy chcieliby prowadzić zajęcia takie jak aerobic czy pillates dla zainteresowanych osób. W takiej sali nie ma konieczności wstawiania urządzeń takich jak na przykład atlasy, jednak należy zadbać o takie elementy jak piłki, maty do ćwiczeń, stepery czy wiele podobnych, wykorzystywanych przy takich zajęciach. Tutaj koszty związane z wyposażeniem takiej sali to minimum 7-8 tysięcy złotych. Ze względu na dość dużą liczbę pomieszczeń możliwych do zagospodarowania chcę w kilku z nich zrobić miejsca do ćwiczeń bardziej indywidualnych. Oczywiście mogliby z nich korzystać wszyscy, jednak jeżeli ktoś miałby takie życzenie, za dodatkową opłatą mógłby zarezerwować je wyłącznie dla siebie. W takiej sali znajdowałby się atlas, bieżnia i kilka pomniejszych elementów, które umożliwiałyby ćwiczenie różnorodnych partii ciała. Planuję przynajmniej 3 takie mniejsze sale, każda z kosztem wyposażenia około 5 tysięcy złotych. Takie miejsce byłoby idealne dla grupy przyjaciół, która chciałaby poćwiczyć wspólnie w spokoju i z dala od innych osób. Oczywiście miłym akcentem takiego miejsca jest barek, gdzie można kupić wodę czy napić się herbaty lub kawy, albo nawet zjeść jakieś lekkostrawne posiłki.

Znalazłam osobę która jest chętna do prowadzenia takiego miejsca. Odbywałoby się to na zasadzie podnajmu części lokalu. Dla mnie korzystne jest to, iż w zamian z rezygnacji z czynszu za wynajem na określony czas na własny koszt przygotuje miejsce do prowadzenia swojej działalności, oczywiście uzgadniając ze mną jego wygląd, aby pasował do reszty miejsca. Na piętrze budynku znajduje się kilka mniejszych pomieszczeń, które również pragnę zagospodarować pod różnorodne usługi. Solarium, manicure czy nawet gabinet kosmetyczny – to tylko niektóre z propozycji, które zamierzam zrealizować. Dzięki temu klub stałby się miejscem dla każdego. Ponadto poszukując sprzętów do klubu otrzymałam także propozycję dzierżawy miejsca pod sprzedaż odżywek dla osób ćwiczących, którą na pewno wezmę pod uwagę.

6) Szanse powodzenia działalności

Myślę, że planowana działalność ma bardzo duże szanse powodzenia. Przede wszystkim nie ma w okolicy takiego miejsca, gdzie każdy bez problemu mógłby poćwiczyć. Zamierzam mieć klub otwarty od godziny 6 rano do minimum 22.00 co dla wielu osób także na pewno będzie zachętą do korzystania z niego. Chcę wprowadzić wiele udogodnień i dodatkowych usług, dlatego mam nadzieję, że wiele osób będzie to miejsce odwiedzało. Podczas gdy mąż pójdzie poćwiczyć na siłowni, żona może oddać się relaksowi w solarium czy skorzystać z usługi wykonania manicure. Myślę że plusem jest także to, iż planuję możliwość wynajmowania mniejszych sal wyłącznie na swoje potrzeby. Zamierzam także zorganizować serie treningów ze znanymi osobami, na przykład mistrzami kulturystyki czy trenerami fitness. Byłyby one odpłatne, jednak na pewno kwota nie byłaby zbyt wygórowana, a osoby w nich uczestniczące mogłyby się dowiedzieć wielu interesujących rzeczy. Poza tym jestem cały cza otwarta na propozycje i dlatego wszelkie sugestie ze strony klientów dotyczące prowadzenia klubu z pewnością byłyby brane pod uwagę. Oczywiście zapewniam karty stałego klienta, zniżki czy różnorodne promocje, które miałyby zachęcać klientów do odwiedzania mojego klubu.