Biznes plan: Gabinet fizjoterapii

5) Wkład własny i doświadczenie

Mam ukończone studia z tytułem magistra fizjoterapii. Dlatego też bez problemu mogę nie tylko prowadzić tego typu gabinet, lecz także osobiście mogę wykonać wszystkie oferowane zabiegi. Dzięki temu doskonale wiem, jak powinny one być prowadzone i jakich efektów mogą się spodziewać klienci po ich przeprowadzeniu. Ponadto mam doświadczenie które zdobyłam w ciągu ostatnich lat pracując w renomowanych gabinetach tego typu. Nawiązałam tam także kontakty z przedstawicielami wiodących na rynku firm, jak chodzi o produkcję i dostarczanie na rynek sprzętu oraz akcesoriów do fizjoterapii. Dlatego też mam nadzieję, że w moim gabinecie na bieżąco będą mogła oferować klientom najwyższej jakości usługi wykonywane przy zastosowaniu najnowszych technologii.

Poza doświadczeniem i wiedzą posiadam także oszczędności w kwocie 27 tysięcy złotych, które w całości mogę zainwestować w otwarcie gabinetu. Zadbałam także o to, aby umowa którą podpiszę z urzędem gminy była dla mnie jak najbardziej korzystna. Pierwsza zostanie zawarta na okres 5 lat, jednakże jej warunki wyraźnie określą, iż jeżeli wywiążę się z warunków umowy przez ten czas, wówczas powinna ona zostać przedłużona na kolejne 5 lat z określeniem procentowej wysokości ewentualnej podwyżki czynszu. Ponadto podjęłam działania, które umożliwią po otwarciu zawarcie korzystnej umowy z NFZ, co będzie na pewno dobre przede wszystkim dla poszukujących tego typu usług pacjentów.

6) Szanse powodzenia działalności

Myślę, że moje przedsięwzięcie ma bardzo duże szanse powodzenia. W okolicy nie ma tego typu miejsca, najbliższy gabinet oferujący tego typu zabiegi znajduje się w miejscowości oddalonej około 40 km. Dla bardzo wielu osób jest to dużym utrudnieniem, bowiem często pacjenci potrzebujący fizjoterapii mają problemy z poruszaniem się, i tym samym dojechanie do tego gabinetu sprawia im problem, nie mówiąc o tym, że często zmuszeni są długo oczekiwać na przyjęcie i termin wizyty.

Poza tym niektóre usługi takie jak na przykład masaże, zamierzam świadczyć także z dojazdem do klienta. Myślę że dość spora grupa osób bardzo chętnie z nich skorzysta. Zamierzam także wprowadzić możliwość umawiania wizyt za pomocą strony internetowej co z pewnością znacznie ułatwi wybór najlepszego dla siebie terminu bez konieczności wychodzenia z domu. Wówczas o każdej porze zainteresowane osoby mogą wejść na stronę i wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie termin. Obecnie coraz więcej osób korzysta właśnie z Internetu, i na pewno docenią taką możliwość.

Istotne na pewno jest także to, iż prowadzenie przeze mnie tego typu gabinetu to konieczność zatrudnienia pracowników, w tym między innymi lekarza, który będzie oceniał, czy u konkretnej osoby mogą być wykonane zabiegi na które się chce zapisać. Ze względu na spore bezrobocie, jakie panuje w regionie, z pewnością fakt, iż zatrudnienie znajdzie u mnie kilkanaście osób, będzie miał dla społeczności bardzo duże znaczenie.