Konto oszczędnościowe w ING

Konta oszczędnościowe to prosty i praktyczny sposób na odkładanie pieniędzy. Znajdują się w ofercie każdego banku, a ich założenie oraz prowadzenie zazwyczaj nie wiąże się z koniecznością ponoszenia żadnych dodatkowych opłat.

Wadą takiego rozwiązania jest stosunkowo niskie oprocentowanie zgromadzonych środków, które jest niższe niż w przypadku lokat bankowych. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na Otwarte Konto Oszczędnościowe przygotowane przez bank ING, łączące zalety lokaty i konta.

Otwarte konto oszczędnościowe ING łączy wysokie oprocentowanie oraz dużą swobodę dostępu do zgromadzonych środków.

Oprocentowanie wynosi 3, 00 proc. w skali roku. W ciągu pierwszych 4 miesięcy klienci banku mogą liczyć na specjalny bonus 3, 00%. Przelewy przez Internet między kontem osobistym w ING i kontem oszczędnościowym są bezpłatne. Wpłat i wypłat można dokonywać w dowolnym momencie bez utraty zgromadzonych odsetek. Otwarcie konta oszczędnościowego w banku ING nie jest związane z żadnymi opłatami. Konto może być prowadzone w złotówkach oraz w innych walutach. Od 3 zł miesięcznie dostępne są dodatkowe ubezpieczenia – życia i zdrowia, od poważnego zachorowania i hospitalizacji.

Klienci banku ING mają możliwość założenia kilku kont oszczędnościowych o różnych nazwach, które mogą być prowadzone indywidualnie lub wspólnie z inną osobą. Posiadanie konta osobistego w banku ING nie jest konieczne, żeby otworzyć konto oszczędnościowe.

Otwarcie i prowadzenie konta OKO jest darmowe, podobnie wpłata środków, a także pierwsza wypłata pieniędzy w danym miesiącu rozliczeniowym. Dotyczy to zarówno wypłaty gotówki, jak i przelewu na rachunek w banku ING lub w innym banku. Kolejne wypłaty realizowane za pośrednictwem systemu ING BankOnLine również nie są związane z żadną prowizją. Pozostałe polecenia przelewu wiążą się z opłatą 6 zł dla osób posiadających konto osobiste w ING oraz 10 zł dla osób, które nie posiadają takiego konta.

W ofercie banku ING znajduje się również Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium, które przeznaczone jest dla osób pragnących ulokować ponad 100 tysięcy złotych lub ponad 25 tysięcy euro. W przypadku OKO premium oprocentowanie uzależnione jest od wysokości kwot zgromadzonej na koncie.

W banku ING można założyć również Otwarte Konto Oszczędnościowe dla Juniora, które przeznaczone jest dla dzieci w wieku 0 -18 lat. To doskonały sposób na naukę oszczędzania już od najmłodszych lat. Dzieci od 13 roku życia mogą samodzielnie zarządzać zgromadzonymi pieniędzmi za pośrednictwem telefonu lub Internetu.