Biznesplan: Pizzeria

IV. Analiza rynku.

Przed podjęciem decyzji o otwarciu pizzerii, przeprowadziliśmy szczegółową analizę rynku, oraz potrzeb lokalnej społeczności. Duży nacisk położyliśmy na to, czy powodzeniem będzie cieszyła się usługa dowozu pizzy do domu klienta. Według naszej analizy mieszkańcy okolicy, w której znajduje się lokal, bardzo poważnie zainteresowani są naszą ofertą. Liczymy również na to, że turyści odwiedzający naszą miejscowość, chętnie przybędą do naszej pizzerii.

V. Szanse powodzenia przedsięwzięcia.

Nasza pizzeria ma niezwykle duże szanse na powodzenie. W naszej okolicy nie ma drugiej pizzerii, a jedynie bary z posiłkami typu fast-food. Osoby, które chcą smacznie zjeść, mają ochotę na prawdziwą włoską pizzę, lub inne włoskie potrawy, na pewno chętnie nas odwiedzą. Nasz lokal jest bardzo przestronny, dlatego możliwe jest organizowanie u nas imprez okolicznościowych typu komunie, chrzty, oraz imprez firmowych. Ceny naszych posiłków będą na przyzwoitym poziomie. Planowany jest dowóz pizzy do domów klientów. Dowóz w promieniu 10 kilometrów będzie bezpłatny, dlatego uważamy, że nasza oferta będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Na początku naszej działalności planujemy raz w tygodniu organizować imprezy typu karaoke. Chcemy przyciągnąć klientów w różnym przedziale wiekowym. Jeżeli imprezy karaoke będą cieszyły się dużym zainteresowaniem, to w przyszłości będą organizowane częściej. Nasz lokal, jako pierwszy w naszym rejonie, będzie umożliwiał rezerwację miejsca poprzez naszą stronę internetową. Rezerwacja online, będzie upoważniała do 10 % rabatu, na pierwszą zamówioną przez klientów pizzę. Dzięki rezerwacji, klient nie będzie obawiał się, że nie będzie dla niego miejsca w naszym lokalu.

Nasz lokal, w tygodniu będzie otwarty, co najmniej do godziny 23:00. W dni weekendowe godziny otwarcia będą na pewno przedłużone. Jeżeli zajdzie taka konieczność, to lokal będzie otwarty do późnych godzin nocnych lub nawet wczesnych rannych. Wszystko zależy od zainteresowania naszą ofertą. Dłuższe godziny otwarcia przewidujemy głównie podczas imprez karaoke, które przyciągną dużą ilość młodych osób. Długie godziny otwarcia lokalu, zobowiązują nas do zatrudnienia większej ilości pracowników, którzy będą pracowali w trybie zmianowym. Dzięki naszej pizzerii kilka osób z naszej okolicy ma szansę na zdobycie stałego zatrudnienia.