Biznes plan: Gospodarstwo agroturystyczne

IV. Analiza rynku.

Przed podjęciem decyzji o otwarciu gospodarstwa agroturystycznego przeprowadzona została analiza rynku. Duży nacisk położono na to, aby sprawdzić jak dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się okolica, w jakiej znajdować się będzie nasze gospodarstwo agroturystyczne. Liczymy na to, że osoby, które będą chciały odwiedzić nasze tereny i wypocząć w okolicy, wybiorą naszą ofertę wypoczynku w gospodarstwie agroturystycznym z wieloma atrakcjami i wygodami.

V. Szanse powodzenia.

Gospodarstwo agroturystyczne ma niezwykle duże szanse na powodzenie. W naszej okolicy nie znajduje się żaden pensjonat, ani inne gospodarstwo agroturystyczne. Liczymy na duże zainteresowanie naszymi usługami. Ponadto planujemy organizowanie na terenie naszego gospodarstwa imprez jednodniowych. Chodzi o imprezy typu, zjazdy i zloty jakiejś społeczności, która szuka miejsca do spotkania się i wspólnego wypoczynku.

W naszej okolicy nie znajdują się również żadne kompleksy sportowe, dlatego boisko do tenisa i siatkówki, a także sala bilardowa i tenisa stołowego będą bardzo dobrym pomysłem. Jeżeli będzie możliwość to będziemy za drobną opłatą udostępniali lokalnej ludności dostęp do boisk i sali bilardowej, oraz do gry w tenisa ziemnego.

Duże szanse powodzenia wiążemy również z tym, że mało, kto umożliwia sprawdzenie i rezerwacji terminu przez Internet. Jest to duże udogodnienie dla naszych gości. Za wcześniejszą rezerwację i przedpłatę, będziemy oferować rabat na pobyt w naszym gospodarstwie agroturystycznym. W związku z naszą działalnością, kilka osób z okolicznych miejscowości może liczyć na zdobycie stałego i dobrze płatnego zatrudnienia. Jesteśmy przekonani, że nasza działalność ma bardzo duże szanse na powodzenie.