Biznes plan: Bar

IV. Analiza rynku.

Przed podjęciem decyzji o otworzeniu baru przeprowadziliśmy analizę rynku i potrzeb lokalnej społeczności. Zbadaliśmy to, czy nasze usługi będą miały powodzenie. Według nas znaczna ilość mieszkańców, szczególnie młodego pokolenia, będzie zainteresowana naszymi usługami. W pobliżu znajdują się szkoły, a także uczelnia wyższa, których uczniowie wykazali zainteresowanie naszymi usługami. Nasza okolica jest bardzo często uczęszczana przez turystów, którzy nie tylko przejeżdżają, obok ale również zatrzymują się w pobliżu, więc oni też są grupą potencjalnych klientów.

V. Szanse powodzenia przedsięwzięcia.

Nasz bar ma niezwykle duże szanse na powodzenie. W okolicy nie znajduje się żaden inny bar oferujący potrawy na szybko a także napoje i alkohol. W naszym barze jest również miejsce żeby spokojnie usiąść i zjeść. Atrakcyjnym rozwiązaniem są również stoliki na zewnątrz. Do naszych usług planujemy wprowadzić również posiłki na dowóz do domu klienta. Darmowy transport w obrębie naszego miasta. Klienci będą mogli zamówić potrawy przez Internet za pośrednictwem naszej strony, a także dokonać płatności online. Nasz lokal znajduje się przy głównej trasie często uczęszczanej przez turystów, dlatego oni będą znaczną grupą naszych klientów. Po przygotowaniu miejsc parkingowych, na pewno chętnie będą się u nas zatrzymywać i robić sobie przerwę w podróży.

Godziny otwarcia naszego baru będą zależne od zapotrzebowania klientów. Liczymy się z tym, że będzie to do późnych godzin wieczornych, a nawet nocnych. Szczególnie w okresie letnim, gdy jest dużo turystów, a także młodzież ma czas wolny od nauki. W związku z tym planujemy zatrudnić kilka osób z naszej okolicy. Dzięki naszej działalności znajdą one stałą, stabilną i w miarę naszych możliwości dobrze płatną pracę, o co jest dziś bardzo ciężko, dlatego jest to zaleta naszej działalności.