Top 5 pomysłów na kobiecy biznes

Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu, porzucić pracę w korporacji i zacząć żyć na własny rachunek, to teraz jest na to odpowiednia chwila. Wraz z portalem Kasa na Obcasach podpowiadamy jakich zajęć możesz się podjąć jeśli nie chcesz pracować w tej samej branży co poprzednio. Oto top 5 kreatywnych pomysłów na kobiecy biznes.

Warsztaty kulinarne

Jeśli świetnie gotujesz, ciągle wymyślasz nowe, pyszne przepisy i masz ochotę podzielić się nimi ze światem, to warsztaty kulinarne są dla ciebie! Na początek możesz je urządzać we własnej kuchni, z czasem może znajdziesz lokal w którym zmieści się grupa „studentów”. Kuchnia w stylu slow, świadomość kuchni i samodzielne gotowanie są teraz na czasie więc warto się wstrzelić w ten trend.

Organizacja wieczorów panieńskich, kawalerskich i baby shower

Wszyscy mają już dosyć słodkich panienek w króliczych uszkach i szarfach piszczących na widok striptizera. Czas na kreatywne, inne niż wszystkie wieczory panieńskie, takie które zapamięta na długo nie tylko panna młoda ale także całe grono obecnych na nim panien. Mogą to być imprezy tematyczne, niekoniecznie w klubach czy dyskotekach. Wystarczy odrobina wyobraźni. Baby shower to dosyć nowy trend na polskim rynku, jednak ma coraz więcej fanów i zwolenników. Może właśnie to będzie twoim pomysłem na biznes?

Szkoła rodzenia z yogą

Szkoły rodzenia zwłaszcza w mniejszych miastach to towar deficytowy. Kobiety muszą jeździć kilkadziesiąt kilometrów dalej, żeby skorzystać z rad profesjonalistek. W dobie fitnessu i dbałości o ciało, może warto pomyśleć nad połączeniem takich warsztatów z treningiem yogi. Na pewno pozwoli to przyszłym rodzicom spokojniej i bez stresu spojrzeć na ten najważniejszy dzień w życiu ich powiększającej się rodziny.

Stylista i personal shopper

Kobiety chcą wyglądać coraz lepiej i kupować rozsądnie. Nie zawsze wiedzą jak same się za to zabrać. Stylistka i jednocześnie asystentka zakupowa, bo tak należy tłumaczyć tą nazwę na język polski, jest odpowiedzią na tę potrzebę. Jeśli masz poczucie stylu i potrafisz doradzić innym w czym dobrze wyglądają a przy tym wiesz jak odwieść ją od bezcelowych zakupów niepotrzebnych rzeczy to biznes dla ciebie!

Torty na różne okazje

Nie wszystkie kobiety potrafią same upiec ciasto drożdżowe, nie mówiąc już o torcie na szczególną okazję. Ładne, estetyczne torty, pokryte kolorową masą cukrową w fantazyjnym kształcie to jest to, czego każdy by chciał na swojej uroczystości.

Kreatywne pomysły na kobiece biznesy leżą tak naprawdę na ulicy. Wystarczy trochę odwagi i niewielki nakład pieniężny aby zacząć robić to co się kocha i zmienić swoje życie.