Trudny wybór polisy

Mało optymistyczne powiedzenie mówi: umiesz liczyć? Licz na siebie. Jest w nim niestety dużo prawdy. Mimo płacenia ogromnej liczby podatków, często w trudnych życiowych sytuacjach zostajemy bez wsparcia ze strony państwa. Warto więc liczyć na siebie. I na ubezpieczenie.

Ubezpieczenie osobowe obejmuje zwykle ubezpieczenie na życie oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków. W Stanach Zjednoczonych popularne jest, zwłaszcza wśród gwiazd, ubezpieczanie części ciała. Modelki i aktorki w ten sposób wyrażają troskę o swoje nogi czy biust. W Polsce wykupienie takiej polisy również jest już możliwe, choć ciągle traktowane raczej jako fanaberia czy snobizm. Zwykle mamy jednak bardziej przyziemne potrzeby.

Jedną z firm oferujących szereg ubezpieczeń osobowych jest Proama. Proponuje między innymi polisę rodzinną, która pozwala ubezpieczyć się razem ze współmałżonkiem czy dzieckiem, albo polisę dla miłośników jazdy na rowerze, którzy chcą się ustrzec przed następstwem nieszczęśliwych wypadków. Polisę dla siebie znajdą także seniorzy.

Dobrze mieć wybór, ale jak wiadomo bardziej niż ilość liczy się jakość. Jak więc wybrać najbardziej korzystną polisę?

Na początek warto poznać zdanie innych na temat danej polisy czy towarzystwa ubezpieczeniowego. Proama opinie o swojej działalności publikuje na stronie internetowej. Polisę kupujemy zwykle na długie lata, dlatego wybór odpowiedniej to nie lada wyzwanie. Warto się solidnie przygotować do pierwszego spotkania z agentem ubezpieczeniowym i zadać mu wiele, przygotowanych wcześniej pytań. Podejmowanie decyzji o zakupie polisy odłóżmy jednak na co najmniej drugie spotkanie.

Zanim zdecydujemy się związać z konkretnym ubezpieczycielem porównajmy oferty innych towarzystw. Koniecznie należy się upewnić, w jakich sytuacjach polisa gwarantuje wypłatę środków finansowych, aby w przyszłości nie okazało się, że zostaniemy bez pieniędzy w trudnej życiowej sytuacji. No i przede wszystkim, przywiązujmy większą wagę do słowa pisanego, tego co jest czarno na białym, niż słów agenta, który jest tylko człowiekiem i może się mylić.