Poręczne, niewielkie i funkcjonalne – małe kasy fiskalne

Urządzenia rejestrujące sprzedaż zmieniają się na naszych oczach. Kolejne generacje kas i drukarek fiskalnych wprowadzają na rynek coraz mniejsze i lżejsze modele. Dziś rozwiązanie technologiczne dla punktu stacjonarnego lub handlu mobilnego nie musi zajmować wiele miejsca. Wręcz przeciwnie, niektóre kasy i drukarki zmieszczą się do torebki lub plecaka, a na stanowisku sprzedaży zajmą tyle miejsca, co terminal do kart płatniczych.

Małe kasy fiskalne są współcześnie jednym z popularniejszych rozwiązań technologicznych, wybieranych przez przedsiębiorców. Doskonale sprawdzają się w różnych branżach, gdyż oferują nie tylko niewielkie gabaryty, ale także przydatne funkcje. Można nawet zaryzykować postawienie tezy, że kasy i drukarki rejestrujące coraz bardziej przypominają osobiste urządzenia mobilne – smartfony.

Najmniejsze urządzenia rejestrujące sprzedaż na rynku

Wybór małych kas fiskalnych jest obecnie wyjątkowo szeroki. Niewielkie urządzenia rejestrujące mają w swojej ofercie najbardziej znani producenci. Niemniej jednak, na szczególne wyróżnienie pod tym względem zasługują 3 modele: Posnet Mobile HS EJ, Elzab K10 i Novitus Nano E.

Najmniejsza jest pierwsza z wymienionych kas. Wymiary Mobile HS EJ to zaledwie 46 x 86 x 158 mm (wysokość, szerokość, długość). Ponadto, model ten waży zaledwie 400 g! Gabaryty Elzab K10 i Novitus Nano E prezentują się następująco: 70 x 95 x 190 (wysokość, szerokość, długość) oraz 58 x 94 x 229 mm (wysokość, szerokość, długość).

W zestawieniu najmniejszych drukarek fiskalnych również dominują 3 urządzenia, po jednym od Posnet, Elzab i Novitus. Są to: Temo HS EJ, D10 oraz Deon E.

Moc funkcji zamknięta w małej obudowie

Jedną z głównych zalet małych kas i drukarek fiskalnych jest ich funkcjonalność. Wszystkie z wspomnianych przed chwilą urządzeń posiadają moduł elektronicznej kopii paragonów, dzięki któremu zapisują dane o prowadzonej sprzedaży w formie cyfrowej. Ponadto, zapewniają szybki wydruk oraz możliwość zasilania baterii bezpośrednio z instalacji samochodowej.

Cechy te sprawiają, że niewielkie urządzenia znajdują zastosowanie zarówno w punktach handlowych, które nie dysponują rozległą przestrzenią, umożliwiającą wdrożenie dużego (gabarytowo) systemu sprzedaży, jak i w handlu mobilnym.