Czy telefon stacjonarny jest potrzebny na firmowym biurku?

O ile w domach prywatnych coraz rzadziej spotykane są telefony stacjonarne, o tyle w firmach, instytucjach pożytku publicznego czy bankach nadal są one wykorzystywane. Dlaczego tak się dzieje?

Dlaczego firmy korzystają z telefonii stacjonarnej?

Telefon stacjonarny jest szybki, prosty w obsłudze i wydajny. Numer „na biurko” można bezpiecznie rozdawać, gdyż nikt nie będzie nas na niego ścigał po godzinach pracy. Nowoczesne telefony IP mogą mieć wiele ciekawych funkcji: książki adresowe zarządzane przez WWW, funkcje przekierowań czy przełączania dzwoniących. Dlatego, telefonia VoIP zastępuje stacjonarną telefonię analogową. Stacjonarna telefonia VoIP funkcjonuje jako doskonałe uzupełnienie telefonii komórkowej.

Przy zapewnieniu szybkiego łącza internetowego telefony VoIP dostarczają  wysokiej jakości połączeń, dokładnie jak telefony stacjonarne.

Jakość rozmów i niskie koszty połączeń to dwie główne przyczyny, dlaczego ostatecznie telefonia VoIP wygrała z analogową telefonią stacjonarną. Równie istotne są jednak dodatkowe funkcje i łatwe zarządzanie flotą takich telefonów. Opierając firmową telefonię o technologię VoIP można zbudować sprawny system przekierowań, automatycznych menu czy wiadomości. Użytkownikami (numerami) – przy wykorzystaniu centrali IP-PBX można zarządzać przez przeglądarkę internetową. Oszczędności mogą być jeszcze większe, gdyż aby korzystać z telefonii IP nie są potrzebne fizyczne telefony, a jedynie oprogramowanie instalowane na desktopie.

 

biuro

 

Jak obniżyć koszty?

Telefon stacjonarny abonament będzie miał niższy, jeśli skorzystamy z telefonii VoIP, np. w FCN, który jest liderem polskiego rynku VoIP i oferuje jedne z najtańszych abonamentów stacjonarnych. Klient decydujący się na taką zamianę może pozostać przy dotychczasowym numerze telefonu stacjonarnego i otrzymać w tanim pakiecie od 100 do 700 darmowych minut. Przy najtańszym abonamencie u tradycyjnego operatora stacjonarnego za cenę 45 zł otrzymujemy 90 minut na stacjonarne i 61 minut na komórki, zaś płacąc zaledwie 16,90 w FCN, uzyskujemy 100 minut na komórki i 300 minut na stacjonarne w abonamencie. Korzyści są więc bezdyskusyjne.