Lavito otrzymało 8 milionów na rozwój – rewolucja na rynku kosmetycznym

Na pewno każdy z nas miał kiedyś taką sytuację, że wszedł do salonu kosmetycznego czy fryzjerskiego, po czym okazało się, że nie ma miejsc, a dzwoniąc nikt od nas nie odbierał. Czas na wygodniejsze rozwiązanie – teraz umówisz się na wizytę w salonie piękności online dzięki Lavito.

Na czym polega działanie serwisu?

Serwis zrzesza salony kosmetyczne, fryzjerskie, SPA, medycyny estetycznej i inne firmy, które posiadają usługi, dzięki którym możesz zadbać o swój wygląd i dobre samopoczucie. Dzięki Lavito w prosty sposób wyszukasz salon niedaleko Twojego miejsca zamieszkania, w którym wykonywany jest interesujący cię zabieg. A co najważniejsze – umówisz się na wizytę online! „Naszym celem była zmiana sposobu umawiania się na wizytę do fryzjera lub kosmetyczki. Rezerwacja przez internet jest o wiele szybsza i prostsza” – mówi Marcin Niewitecki współzałożyciel serwisu. „Istotną rzeczą jest również kalendarz elektroniczny, w którym salony mogą wpisywać wizyty swoich klientów. Te wygenerowane przez Lavito wpadają tam automatycznie” – dodaje Przemysław Jurek, drugi z współzałożycieli.

Nowa runda finansowania

Platforma Lavito została założona w 2014 roku i początkowo zainwestował w nią fundusz Protos Venture Capital. Obecnie dołączył do niego czeski fundusz Enern i firma pozyskała aż 8 milionów, dzięki którym będzie mogła dalej się rozwijać.

Podobne serwisy osiągnęły sukces już w innych krajach. Mowa tutaj m.in. o salonmeister.de w Niemczech, styleseat.com w USA czy wahanda.com w Wielkiej Brytanii. Wpisują się one w ogólnoświatowy trend, dotyczący zamawiania usług przez internet. Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnego umawiania się do lekarza, rezerwacji pokoju w hotelu czy jedzenia na dowóz – teraz wszystko można bez problemu zrobić za pośrednictwem sieci. Wiele osób chętnie skorzysta z możliwości rezerwacji wizyty u kosmetyczki i fryzjera online, z tego względu, że jest to mniej czasochłonne i wygodniejsze.