Na co może liczyć przedsiębiorca posiadający wirtualny adres?

E-biuro daje przedsiębiorcy możliwość prowadzenia własnej firmy bez konieczności fizycznego przebywania w biurze. Wariant wirtualnego adresu firmy zapewnia prestiżową lokalizację biura i obniżenie kosztów związanych z opłatą czynszu i zatrudnieniem pracowników.

E-biuro pozwala zmniejszyć koszty związane z prowadzeniem i utrzymaniem własnej firmy. Wirtualna Siedziba to usługa, z której korzystać może każdy, bez względu na miejsce zamieszkania. Mogą ją użytkować zarówno właściciele dużych firm i korporacji, jak i osoby prowadzące małe i średnie przedsiębiorstwa. E-biuro jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą obniżyć koszty prowadzenia firmy lub pragną rozpocząć nowy biznes przy minimalnych kosztach. Dzięki pośrednictwu internetu i stale rozwijającym się możliwościom komunikacyjnym, biuro np. w centrum Warszawy mogą prowadzić nawet przedsiębiorcy przebywający poza granicami kraju.

Historia powstania e-biur

Pomysł stworzenia e-biur zrodził się w 1994 roku za sprawą Ralpha Gregory’ego. Gregory przeprowadził obserwacje z których wynikało, że wielu przedsiębiorców dąży do zaoszczędzenia kosztów utrzymania działalności gospodarczej i nie chce zakładać własnej siedziby firmy. Pierwsi klienci zainteresowani wynajęciem wirtualnej siedziby pojawili się już w 1995 roku. Założona przez Gregory’ego firma funkcjonuje do dziś i stale cieszy się popularnością.

Usługi e-biura

E-biuro polega na prowadzeniu biura bez konieczności fizycznej obecności właściciela w siedzibie firmy. Przedsiębiorca, który korzysta z usług e-biura ma zapewniony: adres siedziby swojej działalności w jednym z centrów biznesowych, anonimowość i archiwizację dokumentów. Przedsiębiorca może liczyć na założenie rachunku firmowego. Otrzymuje indywidualny numer telefoniczny oraz skrzynkę pocztową. Osoby obecne w biurze odpowiadają za odbiór połączeń telefonicznych i faksów oraz obsługę skrzynki pocztowej. Umawiają spotkania i przekazują informacje właścicielowi firmy. Niektóre biura umożliwiają także wsparcie księgowe, prawne i informatyczne. Wyrabiają pieczątki i wizytówki. Pomagają stworzyć biznesplan i rejestrują podmioty gospodarcze w ZUS, KRUS, GUS i US.

Zobacz też: Usługi oferowane przez wirtualne biura