Czy warto zainwestować we franczyzę?

Choć pojawił się w ponad 10 lat temu, to ostatnie lata zadecydowały o jego największym rozkwicie. Mimo 2015 roku i innych pomysłów na zarabianie, przedsiębiorcy wciąż inwestują w sklepy, restauracje, stacje benzynowe i apteki w sieci franczyzowej. Najlepiej oczywiście w tej materii ma się gastronomia, która jest chyba jedną z najlepiej rozwijających się branż w ogóle. Nic więc dziwnego, że z dnia na dzień, jak grzyby po deszczu na naszych ulicach wyrastają np. burgerownie które zaczynają rozwijać się przez franszyzę. Czy zatem taka inwestycja się opłaca? O tym wszystkim w najnowszym materiale!

Zalety franczyzy

Fachowcy za największy plus prowadzenia franczyzy uznają jej przewidywalność. To biznes, który jest pewny, sprawdzony przez wielu i na tyle stabilny, że będzie najlepszym rozwiązaniem dla swojej pierwszej działalności gospodarczej. Jeśli boisz się ryzyka i nieprzewidzianych sytuacji, które są normą podczas otwierania swojego pierwszego biznesu – zainwestuj we franczyzę! To sprawdzona przez wielu opcja, która wiąże się z takimi zaletami jak pomoc franczyzodawcy, który w każdej chwili może podpowiedzieć jakich pułapek uniknąć, czy tańsze zakupy od zakontraktowanych dostawców, np. dla sieci sklepów takich jak http://topaz24.pl/franczyza/. To gwarancja wysokiej jakości za niewygórowaną cenę.

 

Franczyza - sklep

 

Franczyzowe zobowiązania

Jeśli jednak wydaje Ci się, że wszystko wygląda tak kolorowo, musimy uprzedzić Cię przed pewnymi rzeczami. Największym zobowiązaniem każdego przedsiębiorcy decydującego się na franczyzę jest konieczność dostosowania się do systemu. Zakładając więc, że twórca danego systemu franczyzy stworzył go według jakiś reguł, musimy bezwzględnie się im podporządkować, nawet jeśli uważamy, że jest w tym systemie coś, co można byłoby ulepszyć. Jeśli będziesz mieć jakiś pomysł na innowację w danym biznesie, każdą zmianę musisz skonsultować z franczyzodawcą, bo to on jest osobą, która podejmuje ostateczną decyzję. Kiedy jednak uzna Twój pomysł za wartościowy, zapewne z chęcią wprowadzi go we wszystkich punktach pod swoim szyldem.

 

Dynamiczny rozwój franczyzy

Jak szacują specjaliści, franczyza wciąż jest w rozkwicie. Na najbliższe lata zapowiadają więc jej ciągły wzrost. Ma na to wpływ nie tylko popularność tej formy inwestycji jako pierwszej działalności gospodarczej, wciąż rozwijający się sektor usług i handlu, ale również oczekiwania klientów, którzy chcą być obsługiwani w markowych punktach. Co w tym aspekcie cieszy szczególnie? Że aż ¾ sieci franczyzowych w Polsce ma nasz krajowy kapitał! Mimo więc, że otwarcie punktu pod rozpoznawalnym szyldem kosztuje, coraz więcej osób decyduje się na takie przedsięwzięcie.