Biznes plan: myjnia parowa

5) Wkład własny, doświadczenie przydatne do planowanej inwestycji

Dysponuję kwotą 7 tysięcy złotych. 6 tysięcy złotych pokryją wyżej wymienione wydatki, 1000 złotych zostanie przeznaczony na dopełnienie formalności związanych z uczestnictwem w licytacji, jak i możliwością pojawienia się nieznacznej różnicy w oferowanej kwocie zakupu na aukcji, ze względu na bieżącą wartość rynkową, która zostanie dokładnie określona w dniu licytacji. Uzyskane informacje pozwalają jednak określić, iż dodatkowy 1000zł jest wystarczającym zabezpieczeniem, by swobodnie dokonać zakupu.

Posiadam doświadczenie praktyczne, ze względu na długoletnią pracę w myjni, na różnych stanowiskach. Interesuję się ponadto różnego rodzaju nowinkami technologicznymi, stąd jestem w stanie na bieżąco usprawniać pracę swojej firmy, jak i wdrażać nowoczesne metody oraz techniki, dla uzyskania, jak najlepszych efektów. Obserwując pracę na różnych stanowiskach nabyłem wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej. Umiem zastosować kreatywne i indywidualne podejście. Posiadam umiejętność rozwiązywania niecodziennych sytuacji. Nadto potrafię porozumieć się z klientem i zaproponować mu rozwiązanie, które będzie kompromisowym dla obydwu stron. Przez lata pracy, swojej spostrzegawczości i obserwacji nabyłem wiedzy, co można modyfikować i ulepszać. Nie tylko względem fizycznej realizacji powziętych założeń, ale także mając na uwadze całą logistykę przyszłego przedsiębiorstwa.

6) Szanse powodzenia

Ekologiczna, mobilna myjnia parowa zaspokoi potrzeby wszystkich klientów. Mieszkańców, jak i klientów poza najbliższym rejonem firmy. Działać będzie w zgodzie ze środowiskiem. Przyniesie oszczędności, w porównaniu do nakładów, jakie są niezbędne na działanie myjni tradycyjnych. Zamierzam wprowadzić atrakcyjne ceny, promocje i rabaty dla stałych oraz nowych klientów. Z czasem planuję poszerzać możliwości swojego przedsiębiorstwa oferując między innymi profesjonalny autodetailing samochodowy. Ponadto na początek będę potrzebował co najmniej dwóch kierowców, jednej osoby do prowadzenia biura i jednej osoby zajmującej się zakupami, dostarczaniem towarów, sprowadzaniem ich. W ten sposób daję zatrudnienie kilku osobom z lokalnej społeczności, zmniejszając wskaźnik bezrobocia. Oferuję usługi, które są niezbędne, a do tej pory w mojej okolicy nikt takowych nie oferował.

7) Słabe i mocne strony inwestycji

Szanse powodzenia mojej inwestycji są bardzo duże, ponieważ ekologiczna myjnia parowa jest nowością, dopiero wchodzącą na rynek krajowy. Ponadto w mojej miejscowości, jak i sporej odległości od jej obrzeży nie znajduje się żadna firma, która świadczyłaby podobne usługi.

Mocne strony potencjalnej inwestycji, to jej innowacyjność, możliwość poszerzania oferowanych usług i niskie koszty początkowej inwestycji. Nadto pomysł, na który wykazano ogromne zainteresowanie. Nie tylko na obszarach okolicznych, ale również w całym kraju.

Słabe strony potencjalnej inwestycji ograniczają się do ryzyka niepowodzenia, szacującego się na podobnym poziomie, jak w przypadku wdrażania wszelkiego rodzaju innowacyjnych rozwiązań na terenach, które w ów nie obfitują.