Dlaczego Polacy tak chętnie korzystają z kantorów internetowych?

E-kantory są obecnie bardzo popularne. Coraz więcej użytkowników decyduje się na wymianę walut w sieci, a same serwisy rywalizują ze sobą o powiększającą się rzeszę klientów. Wielu użytkowników wciąż zastanawia się, dlaczego kantory internetowe cieszą się tak ogromną popularnością wśród Polaków? Istnieje kilka podstawowych i przekonujących powodów, które przekonują potencjalnych klientów do tego innowacyjnego rozwiązania.

1. Wysokość kursów
To bezsprzecznie najważniejszy punkt który sprawia, że kantory internetowe cieszą się rosnącą popularnością. Ze względu na stosunkowo niskie koszty utrzymania tego typu serwisów, zautomatyzowany system wymiany oraz możliwość dotarcia do o wiele większej grupy potencjalnych klientów niż ma to miejsce w przypadku kantorów stacjonarnych, ich internetowe odpowiedniki mogą pozwolić sobie na ustalenie bezkonkurencyjnych kursów walut. Tak niskich stawek nie znajdziemy zarówno w tradycyjnych kantorach, jak i bankach. Właśnie dlatego możliwość uzyskania znaczących oszczędności sprawia, że przekonują one coraz więcej użytkowników Internetu. Aby się o tym przekonać, warto odwiedzić strony porównywarek kantorów online. Jedną z nich jest portal KantorBox.pl, który gromadzi najpopularniejsze serwisy wymieniające walutę w jednym miejscu i zestawia proponowane przez nie stawki.

2. Wygoda
Kolejny ważny powód, który wspiera działalność kantorów internetowych. Możliwość dokonania całej transakcji z domowego fotela oraz funkcjonowanie coraz większej liczby serwisów w trybie 24/7 pozwala na wymianę waluty o dowolnej porze dnia i nocy. W połączeniu z atrakcyjnymi kursami jest to powód, który przekonuje do działalności kantorów internetowych rosnące rzesze klientów.

3. Oszczędność czasu
Punkt, który nierozerwalnie łączy się ze wspomnianą wcześniej wygodą. W czasach, kiedy Internet nie był tak szeroko rozpowszechniony, wszystkie osoby wymieniające walutę były zmuszone do dokonywania transakcji w bankach lub kantorach stacjonarnych. Wyprawa do konkretnej placówki i oczekiwanie w często bardzo długich kolejkach sprawiały, że była to czynność znienawidzona przez osoby zmuszone do cyklicznej wymiany środków. Obecnie, korzystając z kantorów internetowych możemy dokonać całego procesu w kilka minut, a przewalutowane przez nas środki pojawią się na naszym rachunku po błyskawicznym procesie weryfikacji, trwającym najczęściej nie dłużej niż 10 minut. Całej transakcji dokonamy zatem w kwadrans i to bez wychodzenia z domu!

4. Konkurencyjność
Nie bez znaczenia jest również dostęp użytkowników do różnego typu serwisów zajmujących się wymianą waluty. Internet pozwala potencjalnym klientom zapoznać się ze wszystkimi, dostępnymi kantorami internetowymi oraz z ich ofertą. Dzięki temu, portale rywalizują ze sobą o najlepsze stawki na rynku i obniżają kursy walut. Ponadto, coraz częściej wprowadzają również różnego rodzaju promocje, takie jak pierwsza wymiana bez naliczanej prowizji.

Korzystając z kantorów stacjonarnych jesteśmy ograniczeni do lokalnych placówek, które bardzo często windują prezentowane kursy wiedząc, że klienci i tak wymienią u nich walutę. Takie działanie nie sprawdza się w przypadku kantorów internetowych i właśnie dlatego są one świetnym rozwiązaniem.

5. Bezpieczeństwo
Wbrew powszechnej, błędnej opinii, e-kantory są w rzeczywistości rozwiązaniem o wiele bardziej bezpiecznym niż wymiana w placówkach stacjonarnych. Nie musimy ryzykować z transportowaniem dużych ilości gotówki, a wysokość kursów i koszty transakcji zawsze są jasne. Ponadto, wykorzystywanie zabezpieczeń SSL oraz kontrola ze strony organów państwowych sprawia, że obecnie bardzo trudno paść ofiarą oszustw podczas wymiany waluty w sieci. Nie bez znaczenia pozostają tutaj również opinie innych użytkowników na temat poszczególnych kantorów internetowych – jeśli serwis nie cieszy się dobrą renomą, może bardzo szybko zniknąć z rynku. Aby poznać zdanie innych klientów na temat konkretnych e-kantorów, warto zapoznać się z nim pod adresem: kantorbox.pl/kantory-internetowe. Stworzone przez porównywarkę kantorów internetowych wizytówki pozwalają na zamieszczanie komentarzy pod każdym z portali.