Konto online – bez tego ani rusz

Posiadanie konta w banku to rzecz zupełnie naturalna dla każdego współczesnego człowieka. Dzięki niemu można w wygodny sposób otrzymywać wypłatę z pracy, dokonywać transakcji w sklepach internetowych czy też wykonywać innego rodzaju operacje finansowe. Jeśli nie ma się jeszcze konta tego typu, dobrze założyć je w banku, który oprócz zwykłych transakcji umożliwi także dostęp do dodatkowych możliwości.

Na co zwracać uwagę?

Jaki jest system logowania na konto internetowe?

 

Dobre konto internetowe powinno być dostępne zarówno z komputera i laptopa, jak też z urządzenia mobilnego (smartfon, tablet). W tym pierwszym przypadku nie potrzeba żadnych programów – można po prostu zalogować się do niego na stronie banku przy użyciu ulubionej przeglądarki internetowej.

 

W drugim istnieją specjalne aplikacje, przeznaczone do bankowości mobilnej, za pomocą których można zalogować się na konto internetowe z pominięciem przeglądarek i programów. W przypadku nowoczesnych smartfonów, niektóre banki udostępniły nawet możliwość logowania się za pomocą odcisku palca. Rozwiązanie to występuje oczywiście w smartfonach, które mają czytniki linii papilarnych Touch ID.

 

eurobank-konto-online-–-bez-tego-ani-rusz

 

Jak zapewnione jest bezpieczeństwo?

 

Nie tylko logowanie za pomocą palca jest środkiem ostrożności przeciwko włamywaczom i internetowym złodziejom. Bankowość elektroniczna to konieczność autoryzowania każdej transakcji na zewnątrz, czyli przelewu wychodzącego. Istnieją dwa typy autoryzacji. Pierwszy to SMS z unikalnym kodem, który należy wpisać w celu zatwierdzenia wysyłki pieniędzy, drugi to kod ze zdrapki. Jeśli nie zna się kodu, możliwość transakcji nie jest możliwa, a ponieważ tylko właściciel konta ma dostęp do tych danych, konto bankowe online ma zagwarantowane bezpieczeństwo, które dodatkowo można zwiększyć za pomocą ustalenia dziennego limitu wysokości transakcji.

 

Czy jest możliwość korzystania z debetu?

 

Porządne konto powinno mieć również możliwość korzystania z debetu. Może się to przydać szczególnie tym osobom, które pod koniec miesiąca mają problemy z płynnością finansową. Niektóre banki oferują limit nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych! W każdym istnieje pewien okres, w którym można zwrócić zaciągnięty limit bez żadnych odsetek.

 

Jakie konto wybrać?

 

Skoro znane są już wszystkie ważne informacje, warto zadać sobie pytanie, które konto bankowe internetowe wybrać? Ponieważ konkurencja jest spora i każdy bank chce przyciągnąć do siebie konsumentów, można zgubić się w natłoku ofert. Dobrze zatem zaufać samym klientom oraz ekspertom, którzy wybierają najlepsze konta w plebiscycie Złoty Bankier. Eurobank został w nim laureatem w kategorii najlepsze konto, co świadczy o jakości jego usług. Konto Prestige gwarantuje użytkownikowi bezpłatny dostęp do wszystkich bankomatów na świecie oraz możliwość skorzystania z Programu „Rodzina i Przyjaciele” – klient oraz osoby, które założyły konto z jego polecania, mogą korzystać ze zwrotu 5% za wszelkie wydatki kartą na sport, rekreację oraz rozrywkę. Ponadto, spełnia ono wszystkie opisane powyżej wymogi, warto więc rozważyć stanie się jego posiadaczem.