Służbowe taksówki – kontroluj wydatki i oszczędzaj

Przedsiębiorcy często korzystają z taksówek, równie regularnie jeżdżą nimi ich pracownicy. Brak kontroli nad tego rodzaju kosztami jest jednak sporym problemem i może doprowadzić nawet do utraty płynności finansowej firmy. Rozsądne gospodarowanie pieniędzmi to wobec tego podstawa. Jak można tego dokonać w przypadku służbowych taksówek?

Chyba każdy właściciel firmy chciałby mieć pod kontrolą wszystkie ważne dla niego koszty związane z pracownikami – w ten sposób może zobaczyć, gdzie „uciekają” mu pieniądze, a także lepiej zaplanować wydatki. Gdy jednak przedsiębiorca zatrudnia kilkunastu czy kilkudziesięciu pracowników, którzy regularnie korzystają z taksówek (na przykład na dojazdy na spotkania z klientami), sytuacja się komplikuje. Aby mieć koszty pod kontrolą, rozwiązania są zasadniczo dwa.

Pierwszym z nich jest realizowanie przejazdów gotówkowych. Pasażer, w tym przypadku pracownik firmy, za każdym razem powinien z własnej kieszeni opłacać koszt przejazdu taksówką, a następnie prosić o rachunek lub fakturę. To jednak mało wygodne rozwiązanie zarówno dla taksówkarza, jak i dla pasażera.

W związku z tym warto wziąć pod uwagę jeszcze jedno rozwiązanie, a mianowicie przejazdy bezgotówkowe, które dzisiaj cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Taką możliwość dają między innymi aplikacje mobilne przeznaczone do zamawiania taksówek. Dzięki technologii śledzenia przez GPS pracodawca będzie mieć wgląd do pokonywanych przez jego pracowników tras. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest możliwość nadawania limitów – w ten sposób pracownicy nie mogą nadużywać określonej liczby przejazdów. W przypadku korzystania z usług korporacji taksówkarskich w tradycyjny sposób nie ma możliwości skorzystania z takiego właśnie rozwiązania. Jest to wobec tego duża pomoc dla każdej firmy, która chce wiedzieć, ile pieniędzy przeznacza na przejazdy pracowników.

taxiJeżeli wobec tego interesują cię usługi na służbowe taxi w Warszawie czy też innym polskim mieście, weź również pod uwagę rozwiązania biznesowe oferowane przez mobilne aplikacje taksówkarskie. Dzięki nim możesz mieć wszystkie koszty pod kontrolą i nie narazisz się na zbyt wysokie wydatki związane z przejazdami pracowników.