5 powodów, dla których warto postawić na kantor z branży fin-tech

Branża fin-tech to zaawansowane technologicznie usługi płatnicze, które dynamicznie rozwijają się na całym świecie, także w Polsce. Co może dać Twojej firmie wybór kantoru internetowego, który ma je w swojej ofercie?

Przede wszystkim duże oszczędności, a także usprawnienie i przyspieszenie wszystkich transakcji. Dzięki temu, że zlecasz je przez internet, nie tracisz czasu na zawieranie bezpośrednich umów, np. w banku. Ciekawą propozycją jest Rkantor.com – kantor internetowy założony przez spółkę-córkę Raiffeisen Polbank, która powstała w celu wdrażania rozwiązań z sektora fin-tech. Co może ona zaoferować Twojej firmie?

  1. Bezpłatny Portfel Walutowy zamiast 5 kont bankowych.

W większości kantorów internetowych wymienione tam pieniądze przelewasz z powrotem na konto walutowe w banku. Jeśli wymieniasz kilka walut, musisz założyć kilka kont walutowych, co wiąże się z załatwianiem wielu formalności i różnym, czasem wydłużonym czasem oczekiwania na zaksięgowanie pieniędzy. W Rkantor.com dostajesz Portfel Walutowy z 5 rachunkami przeznaczonymi dla każdej z obsługiwanych w tym kantorze walut: EUR, USD, CHF, GBP, PLN. Za prowadzenie Portfela Walutowego nic nie płacisz; możesz też zlecać transakcje bezpośrednio z Portfela na konto Twojego kontrahenta – proces ten został maksymalnie uproszczony!

  1. Wymiana z odroczoną wpłatą – wymiana walut bez środków w Portfelu

Rkantor.com to jedyny kantor internetowy w Polsce, który daje swoim klientom aż 2 dni robocze na wpłatę środków za wymianę. Jeśli widzisz korzystny dla siebie kurs, możesz od razu zlecić wymianę określonej kwoty jednostek waluty, której potrzebujesz, a pieniądze dosłać w dogodnym dla siebie terminie.

  1. Przelewy do 245 miejsc na świecie – opłaty od 1 EUR do max. 3 CHF bez względu na kwotę!

W Rkantor.com nie musisz martwić się, czy Twój kantor obsługuje przelewy do danego kraju. Możesz wybierać spośród 245 miejsc, a stawki są niezależne od wysokości przesyłanej kwoty:

  • 1 EUR – za przelew w EUR
  • 3 USD – za przelew w USD
  • 2 GBP – za przelew w GBP
  • 3 CHF – za przelew w CHF

Rkantor.com ma też w ofercie darmowe przelewy w PLN do wszystkich banków i darmowe przelewy walutowe do 13 banków współpracujących. Dzięki temu, że Rkantor.com ma własne rachunki w 13 największych polskich bankach, oszczędzasz nie tylko na kosztach przelewów, lecz także swój czas – środki wysyłane z Rkantor.com są księgowane na kontach banków współpracujących nawet w ciągu 5 minut!

Uwaga! Możesz jeszcze skorzystać z najnowszej promocji Rkantor.com i zlecać przelewy krajowe i zagraniczne za 0 zł! Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

  1. Bezpośrednia wypłata gotówki w oddziałach Raiffeisen Polbank i bankomatach Euronet.

Wypłatę dowolnej waluty w oddziale Raiffeisen Polbank możesz zlecić bezpłatnie w Panelu Klienta Rkantor.com – pieniądze możesz odebrać osobiście lub przez wyznaczoną osobę. W bankomatach Euronet możesz wypłacić EUR i PLN bez karty – wystarczy tylko kod SMS, który otrzymasz po zleceniu tej transakcji w Panelu Klienta. Za wypłatę w bankomacie pobierana jest opłata – 5 PLN za wypłatę PLN i 2,5 EUR za wypłatę EUR.

  1. Alert SMS, przelew na e-mail i harmonogram spłaty kredytu

To usługi nowej generacji, które znacznie ułatwią Ci zarządzanie Twoimi finansami. Alert SMS to bezpłatna usługa – Rkantor.com wysyła powiadomienie, jeśli wybrana przez Ciebie waluta osiągnie pożądany kurs. Przelew na e-mail to bezpłatny, natychmiastowy przelew, który działa również w święta i w weekendy. Dzięki harmonogramowi spłaty kredytu nie musisz już pamiętać o terminach spłaty rat – zlecasz to w Panelu Klienta, a Rkantor.com zgodnie z wprowadzonymi przez Ciebie parametrami dokonuje przewalutowania i wysyła pieniądze do banku.