Pomoc przy zakładaniu spółek

Założenie spółki to skomplikowana sprawa. Na polskim rynku istnieje kilka rodzajów spółek i dzielą się one m.in. na spółki osobowe i spółki kapitałowe. Jaka spółka będzie odpowiednia w naszym przypadku? Na szczęście z pomocą przychodzą specjaliści, którzy służą pomocą i radą. Załatwią większość formalności i sprawią, że powołanie spółki do życia przebiegnie bez problemów.

Podział spółek

Jak już wspomnieliśmy spółki dzielą się na osobowe i kapitałowe. Do spółek osobowych zaliczamy:

  • Spółki cywilne;
  • Spółki partnerskie;
  • Spółki jawne;
  • Spółki komandytowe;
  • Spółki komandytowo – akcyjne.

Do spółek kapitałowych, zaś:

  • Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością;
  • Spółki akcyjne.

Według danych statystycznych spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (spółka z o.o) jest jedną z najczęściej zakładanych spółek. Może być założona przez jedną lub więcej osób. W spółce powinien znajdować się kapitał zakładowy wynoszący minimum 5 000 zł. Nominalna wartość pojedynczego udziału w spółce nie może być niższa niż 50 zł. Spółka odpowiada całym swoim majątkiem za zobowiązania spółki. Oznacza to, że wspólnicy nie odpowiadają swoim prywatnym majątkiem za zobowiązania spółki, co jest dobrym rozwiązaniem w przypadku np. bankructwa.

Pomoc w założeniu spółki

 

Pomoc w założeniu spółki
Pomoc w założeniu spółki

 

Osoby, które nie miały do tej pory do czynienia z formalnościami dotyczącymi zakładania spółki, mogą być przerażeni liczbą doku netów jakie należy złożyć w różnych instytucjach. Z pomocą przychodzą firmy zajmujące się zakładaniem spółek za klienta. Jedną z takich firm jest oferujących pomoc przy zakładaniu spółek jest ReadyMade http://readymade.com.pl/zakladanie-spolek/ Skorzystanie z oferty takiej firmy pozwala zaoszczędzić czas i nierzadko nerwy – zmaganie się z biurokracją wymaga cierpliwości. Potencjalny lub potencjalni założyciele spółki powinni dysponować kapitałem m.in. 5 000 zł oraz powołać zarząd. Zarząd może składać się z jednej lub kilku osób. Resztę załatwiają specjaliści. Do ich zadań należy przede wszystkim sporządzenie aktu notarialnego zgodnego z sugestiami klienta – klient podpisuje akt w obecności notariusza. Ponadto firma przygotowuje profesjonalną umowę spółki oraz dzięki otrzymanemu pełnomocnictwu rejestruje spółkę we wszystkich instytucjach i urzędach. Należą do nich m.in Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Krajowy Rejestr Sądowy, Urząd Statystyczny. Firma zadba również o nadanie spółce numerów identyfikacyjnych: NIP, REGON, VAT i VAT-UE. Od początku do końca specjalista będzie również w kontakcie z klientem, tak aby na żadnym etapie nie doszło do nieporozumień czy błędów. Po zakończonym procesie rejestracji klient dostanie również wszelkie inne niezbędne do prawidłowego działania spółki dokumenty.

Samodzielne założenie spółki w przypadku gdy nie posiadamy doświadczenia w tej materii może zająć nawet 6 tygodni. Dzięki pomocy specjalistów z ReadyMade unikniemy przykrych niespodzianek związanych np.: z niedotrzymaniem terminów. Warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.