Zewnętrzne usługi informatyczne – 5 oznak, że twoja firma ich potrzebuje

Outsourcing informatyczny to rozwiązanie coraz częściej wykorzystywane przez małe i średnie firmy – pozwala nie tylko obniżyć koszty, ale również polepszyć wydajność pracy, wpłynąć na skalowalność prowadzonych projektów czy uzyskać dostęp do najświeższych rozwiązań na rynku. To dla wielu przedsiębiorców sprawdzony sposób na dogonienie konkurencji. Sprawdź, czy to najwyższa pora, aby twoja firma dołączyła do grona przedsiębiorstw korzystających ze wsparcia informatycznego software house’u.

1. Nie nadążasz za zmianami na rynku

To problem bardzo wielu współczesnych przedsiębiorców. Być może twój zespół IT doskonale sprawdza się w wykonywaniu bieżących zadań. Skuteczne prowadzenie biznesu nie powinno jednak ograniczać się do działań „tu i teraz”. Zadaniem prężnie działającego działu IT jest również przygotowanie szeroko zakrojonej strategii działań na przyszłość. Jeżeli prowadzenie tego typu projektów wykracza poza obszar kompetencji twojego obecnego zespołu, koniecznie może okazać się wsparcie informatyczne ze strony doświadczonego software house’u. Zewnętrzni eksperci pomogą ustalić najlepszy możliwy kierunek działań i długofalową strategię rozwoju twojego przedsiębiorstwa.

 

2. Odnotowujesz szybki wzrost

W miarę, jak twoja firma wzrasta, zwiększa się nie tylko ilość, ale również różnorodność zadań delegowanych do działu IT – od analizy i tworzenia baz danych, przez działania związane z help deskiem, administracją systemami, programowaniem czy tworzeniem raportów lub nawet zarządzaniem projektami. Tego typu kompetencjami można by obdzielić kilkuosobowy dział. Prawda jest jednak taka, że większość z tych działań ma miejsce zaledwie kilka razy w tygodniu lub rzadziej. Outsourcing informatyczny sprawi, że zyskasz dostęp do specjalistów w każdej z tych dziedzin bez konieczności zatrudniania ich na pełen etat.

 

3. Twój dział IT często rotuje

Rynek pracy dla specjalistów IT jest niezwykle konkurencyjny. O uwagę programistów zabiegają między innymi międzynarodowe korporacje, oferujące bardzo wysokie zarobki i szereg benefitów pracowniczych. Sprawia to, że małym przedsiębiorcom coraz ciężej dorównać atrakcyjnością swoich ofert. Wsparcie informatyczne zewnętrznej firmy zmniejszy ryzyko związane z dużą rotacją wśród pracowników działu IT.

 

4. Obserwujesz niską wydajność projektów IT

Redesign strony głównej twojej firmy ciągnie się w nieskończoność? Napisanie prostego programu do obsługi bazy danych zajmuje twojemu zespołowi miesiące? W takim razie najwyższy czas poprosić o wsparcie firmy specjalizującej się w outsourcingu usług IT. Pogłębiona ekspertyza pozwoli wykryć źródła problemu i określić najlepsze sposoby ich rozwiązania.

 

5. Usługi informatyczne są ci potrzebne 24/7

W miarę rozwoju wielu przedsiębiorców rozszerza swoje działania na zagraniczne rynki. Jeżeli należysz do tej grupy, musisz liczyć się z tym, że będziesz potrzebował wsparcia IT przez 24 godziny na dobę. Pracownicy niechętnie jednak przystają na propozycję pracy w nocy, ponieważ wiąże się to z rozregulowaniem trybu życia. W godzinach, których twoje biuro jest zazwyczaj zamknięte, niezbędną pomoc w zakresie IT może zapewnić więc zewnętrzna firma.

 

usługi informatyczneWięcej informacji o profesjonalnych usługach informatycznych znajdziesz pod tym linkiem: https://studiosoftware.pl/uslugi-informatyczne-i-programistyczne