Biznes plan: produkcja mebli

5. Korzyści dla lokalnego rynku.

Działalność będę prowadził na obszarze gdzie, występuje strukturalne bezrobocie. Zamierzam na początku przyjąć dwóch pracowników. Tym bardziej się ciesze, że chociaż w niewielkim stopniu będę mógł poprawić tę sytuację na lokalnym rynku pracy. Zamierzam inwestować w pracowników i ich rozwój, bo ich zadowolenie z pracy przekłada się na mój sukces jako pracodawcy. Wydajność i zaangażowanie w pracę oraz ich oddanie firmie jest bez porównania większe, jeżeli czuja się dobrze i są dowartościowani.

We wszystkie możliwe surowce i materiały do produkcji będę się zaopatrywał na lokalnym rynku. Chce wspierać rodzimych producentów i dostawców, o ile to tylko będzie możliwe. Dzięki zorientowaniu na lokalny rynek chce redukować koszty transportu, które są nie bagatelne. W przyszłości wraz ze wzrostem skali produkcji stan załogi będzie zwiększany. Będę się starał doprowadzić do takiej sytuacji, że ludzie u mnie pracujący będą z tego faktu dumni.

 

6. Szanse powodzenia działalności.

Szanse powodzenia działalności oceniam bardzo wysoko. Rynek meblarski ciągle się rozwija, szczególnie w dziedzinie wykonawstwa mebli na zamówienie. Dzięki temu, że meble będą powstawać od fazy wykonania projektu do gotowego produktu, mogę zachować korzystną cenę. Jednocześnie mam wpływ na kontrolę jakości na każdym etapie produkcji i szybką reakcje na występujące problemy w trakcje jej trwania. Badania rynku, które przeprowadziłem, wskazują na duże zapotrzebowanie na produkty, które zamierzam produkować.

Strona internetowa i powiązany z nią sklep online stanowią bardzo ważny element mojego planu. Ten kanał dystrybucji rozwija się najbardziej dynamicznie od wielu lat. Profesjonalna strona ze sklepem pozwoli dotrzeć do nowych klientów i zdobyć nowych kontrahentów. Reklama w sieci jest najbardziej nośną formą reklamy w dzisiejszych czasach. Będę brał udział w różnego rodzaju targach i wystawach. To pozwoli nawiązać nowe kontakty handlowe i zdobyć odbiorców krajowych, jak i zagranicznych. Dzięki stosowaniu żelaznych norm jakościowych przy produkcji będę w stanie zaproponować klientom produkt, którego jakość będzie się wyróżniać na tle konkurencji. To pozwoli przywiązać odbiorcę do siebie i pomoże zbudować relacje oparte na zaufaniu.