Biznes plan: sklep internetowy z zabawkami i ubrankami

5.Koszty i źródła finansowania

Największym kosztem który planuje jest zlecenie wykonania odpowiedniego oprogramowania dostosowanego pod indywidualne potrzeby. Innymi kosztami które się pojawią będzie zakup domeny serwera, usługi informatyczne, usługi związane z pozycjonowaniem sklepu.Niektóre z wydatków będą wydatkami jednorazowymi, natomiast pojawią się także takie, które będą dokonywane cyklicznie. Do cyklicznych wydatków zaliczam koszty zakupu towaru, koszty zakupu materiałów biurowych, koszty prowadzenia księgowości, oraz obsługi prawnej, koszty ubezpieczenia towarów, sprzętu, pomieszczenia, samochodu, koszty abonamentów telefonicznych, oraz mediów. Jednorazowymi wydatkami będzie zakup mebli, wyposażania, komputerów, drukarki, sprzętu fotograficznego. Wszystkie planowane wydatki zamkną się w kwocie około 30 tysięcy złotych. O kwotę 20 tysięcy zamierzam się ubiegać w Powiatowym Urzędzie Pracy, natomiast kwota którą posiadam to 10 tysięcy złotych.

6. Doświadczenie

Posiadam wieloletnie doświadczenie w obsłudze klienta, wielokrotnie samodzielnie podejmowałam decyzje dotyczące zakupów i sprzedaży.Moje zainteresowania fotografią pozwolą mi na samodzielne wykonywanie dobrych jakościowo zdjęć do sklepu. Potrafię obsługiwać programy graficzne i samodzielnie realizować projekty graficzne co będzie przydatne w działalności sklepu. Z racji kilkuletniego zatrudnienia w agencji reklamowej posiadam wiedzę z zakresu e-commerce i e-marketingu.Biegle posługuje się dwoma językami obcymi to jest językiem angielskim i językiem niemieckim, da mi to możliwość swobodnego porozumiewania się z klientami obcojęzycznymi. Swobodnie posługuje się pakietem MS Office, i wieloma specjalistycznymi programami. Obsługa oprogramowania sklepowego nie będzie dla mnie problemem. Moje doświadczenie zawodowe wyrobiło we nie również takie cechy jak umiejętność szybkiej analizy, Umiejętność zarządzania zespołem ludzi. Z racji tego, że jestem mamą dwóch córeczek posiadam osobiste doświadczenie na temat tego co małym dzieciom jest potrzebne i jakie produkty będą dla nich najbardziej dostosowane. Moje dzieci są dla mnie także ciągłym źródłem inspiracji i pomysłów na to co może małe dziecko uszczęśliwić.

7. Wybór formy prawnej

Wybierając formę prawną mojego sklepu internetowego zdecyduje się jednoosobową działalność gospodarczą. Następną rzeczą będzie wybranie odpowiedniego PKD. Podstawowym kodem PKD obowiązującym sklepy internetowe jest 47.91.Z  – sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet. Będę rozliczać się z Urzędem Skarbowym na zasadach ogólnych, ponieważ w pierwszym roku działalności nie przewiduje przekroczenia pierwszego progu skali podatkowej. Przez 24 miesiące działalności chce skorzystać z preferencyjnych składek ZUS dla osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej.