Pakowanie przesyłek – copacking

Copacking jest kompleksową usługą pakowania, przepakowywania i zestawiania produktów. Z usługi copackingu korzystają najczęściej firmy, które do kontaktu z klientem wykorzystują takie techniki jak wysyłka darmowych próbek czy zestawień produktów. Jak korzystać z copackingu i jakie są zalety takie rozwiązania?

Liczy się pierwsze wrażenie

Odpowiednio zapakowana paczka jest gwarancją tego, że produkty znajdujące się w środku nie ulegną zniszczeniu i przemieszczeniu. Niemniej jednak nie sama zawartość jest najważniejsza, ale również sposób jej zapakowania. Firmy, które profesjonalnie zajmują się copackingiem zapakują paczkę w sposób schludny, tak aby dotarła ona do odbiorcy w najlepszym stanie. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, a zadowolony ze sposobu dostarczenia przesyłki klient, będzie z pewnością kontynuował korzystanie z usług firmy. Firmy copackingowe zajmują się również pakowaniem nietypowych przesyłek, które mogą sprawiać problemy np.: ze względu na gabaryty czy zawartość.

Firma Customeritum ma w swojej ofercie profesjonalne usługi copackingu: http://customeritum.pl/o-nas/meritum-wiedzy/co-packing W skład usługi wchodzi:

  • Pakowanie;
  • Konfekcjonowanie;
  • Przepakowywanie;
  • Foliowanie;
  • Przygotowywanie próbek i zestawów;
  • Nietypowe formy pakowania.

Zlecenie tej usługi firmie z zewnątrz pozwala przedsiębiorcy zaoszczędzić czas i pieniądze.

Zalety korzystanie z copackingu?

Pierwszą i niewątpliwą zaletą jest zapewnienie firmie dobrego odbioru przez klientów. Wysyłanie gadżetów reklamowych, próbek produktów czy innych zestawień, sprawia że klient czuje się zauważony i wyjątkowy, a to dobrze wróży dalszej współpracy. Ponadto dzięki zleceniu usługi firmie zewnętrznej przedsiębiorca oszczędza pieniądze, które musiałby wydać m.in. na wynajęcie powierzchni magazynowych, przeszkolenie pracownika i kupno niezbędnych do prawidłowego pakowania materiałów. Taka usługa pozwala mu też zaoszczędzić czas związane z przygotowaniem przesyłek do wysyłki i nadawaniem ich. Po stronie klienta należy tylko dostarczenie materiałów, które mają znaleźć się w przygotowanych paczkach.

 

paczka

 

Prawidłowo zapakowana przesyłka powinna chronić zawartość, ale powinna być również schludna i profesjonalna. Z usług copackingu najczęściej korzystają przedsiębiorcy działający w branży spożywczej, chemicznej i kosmetycznej. Ta usługa nie jest też obca producentom z branży komputerowych i prasy. W gazetach często możemy znaleźć próbki kosmetyków, płyty z muzyką czy inne darmowe elementy.

Usługa copackingu jest obecnie bardzo pożądana na rynku i korzysta z niej coraz więcej firm i przedsiębiorców.