Czy warto zmienić konto firmowe?

Od wielu lat korzystasz z tego samego firmowego rachunku bankowego, ale twój bank wcale tego nie docenia? Może czas zmienić rachunek bankowy? Zobacz, co się z tym wiąże.

Jako przedsiębiorca z pewnością doskonale wiesz, że na co dzień twoja firma musi konkurować z innymi przedsiębiorstwami. Identycznie jest w przypadku banków – każdy z działających na polskim rynku chce zainteresować swoją ofertą jak największą grupę osób.

Od wielu lat jesteś rzetelnym klientem jednego banku i nagle okazało się, że masz problem z otrzymaniem kredytu mimo dobrej historii kredytowej? Nie masz dostępu do atrakcyjnie oprocentowanych lokat bankowych? Może czas zmienić posiadane dotychczas konto firmowe na inne? Wybór masz bardzo duży.

Co możesz zyskać, zakładając nowy rachunek firmowy?

Jako nowy klient, możesz liczyć, że będziesz miał dostęp do różnych atrakcyjnych produktów bankowych, choćby dobrze oprocentowanych lokat bankowych. Świetnym przykładem jest Lokata Przedsiębiorcza dostępna w ofercie Idea Banku. Jest to produkt dedykowany nowym klientom banku, którzy są przedsiębiorcami. Na lokacie możesz zdeponować od 500 do nawet 20 000 zł, dodatkowo będziesz miał dostęp do innych usług oferowanych przez bank.

Poza atrakcyjnym oprocentowaniem lokat bankowych, możesz również uzyskać dostęp do różnych produktów pozwalających sfinansować zakup rzeczy niezbędnych firmie. Standardowy kredyt bankowy czy kredyt obrotowy to zupełne podstawy, gdy mowa o prowadzeniu podmiotu gospodarczego i jego rozwoju.

Jeżeli chodzi o korzyści, to pamiętaj, że banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, proponując im np. dostęp do specjalnej aplikacji, za pomocą której można wystawić faktury. Takie rozwiązanie pozwala na bieżąco monitorować płatności.

Jakie konto firmowe wybrać?

Zdecydowałeś się zmienić bank? Powinieneś wybrać taki rachunek bankowy, który faktycznie będzie oferowany na dobrych warunkach. Poza niskimi opłatami, warto, abyś zwrócił uwagę na dodatkowe usługi, do których będziesz mieć dostęp. Przykładowo Idea Bank oferuje klientom m.in. Mobilny Wpłatomat. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla przedsiębiorców prowadzących stacjonarną działalność gospodarczą, którzy dotychczas po zamknięciu punktu zawozili utarg do banku.

Chcesz porównać funkcjonalność kont firmowych, dowiedzieć się, ile będzie cię kosztować korzystanie z poszczególnych? Czas poznać aktualny ranking kont firmowych. Dzięki takiemu szybko porównasz aktualnie oferowane rachunki bankowe i stwierdzisz, otworzenie którego opłaca się najbardziej.

 

Czy warto zmienić konto firmowe?

 

Poinformuj kontrahentów i urzędy

Po otworzeniu rachunku bankowego, musisz pamiętać o poinformowaniu wszystkich kontrahentów o zmianie. Co więcej, jeżeli samodzielnie prowadzisz księgowość swojej firmy, będziesz musiał również powiadomić urzędy. W tym przypadku konieczne będzie zgłoszenie zmiany w CEIDG.

Po zmianie rachunku bankowego powinieneś poczekać jeszcze 2–3 miesiące zanim zamkniesz poprzednio używane konto. Może się okazać, że któryś z twoich klientów nie odnotuje zmiany i wpłata za dostarczone towary lub wykonane usługi zostanie wysłana na stary numer rachunku bankowego. Warto przygotować się na taką okoliczność.