Kantor internetowy – czy warto z niego korzystać?

Wymiana walut online cieszy się coraz większą popularnością. Choć jeszcze jakiś czas temu kantory internetowe budziły nasz niepokój, dziś nie mamy wątpliwości: to najprostszy i najwygodniejszy sposób, by błyskawicznie wymienić pieniądze. Na czym polega korzystanie z usług internetowego kantoru i komu się to opłaca? Sprawdźmy!

 

Jak to działa?

Zasada jest prosta: by wymienić pieniądze w internetowym kantorze, wystarczy kilka kliknięć myszką. Po założeniu konta na platformie kantoru, przelewamy na nie środki i już po chwili możemy przeprowadzić transakcję. W internetowym kantorze Fritz Exchange, transakcje zawierane są natychmiast po złożeniu dyspozycji. Rozliczenie dokonywane jest za pośrednictwem kont bankowych, a kantor nie pobiera żadnych dodatkowych opłat i prowizji.

Czy to bezpieczne?

Wymiana walut online nie wiąże się z ryzykiem i jest całkowicie bezpieczna. Kantory internetowe najczęściej korzystają z tych samych zabezpieczeń, co bankowe serwisy transakcyjne, dzięki czemu o nasze środki możemy być spokojni. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, jak długo dany kantor działa na rynku usług finansowych. Wspomniany wcześniej kantor Fritz Exchange funkcjonuje już ponad 5 lat i cieszy się nie tylko zaufaniem klientów, ale też opinią lidera w swojej branży. To ważne, zwłaszcza gdy po raz pierwszy wymieniamy pieniądze online i nie jesteśmy pewni, z usług którego kantora warto skorzystać.

Dlaczego warto?

Chcąc wymienić środki online, nie musimy wychodzić z domu i tracić czasu i pieniędzy na dojazd do kantoru stacjonarnego. Transakcję zrealizujemy, siedząc w wygodnym fotelu, a cała czynność nie zajmie nam zbyt wiele czasu. W kantorze Fritz Exchange, aż 90% transakcji realizowanych jest w ciągu 15 minut! Ponieważ nie musimy już przemieszczać się ze sporą gotówką po mieście, unikamy ryzyka kradzieży. Co istotne, z usług internetowego kantoru możemy skorzystać w dowolnym miejscu i czasie – nie ograniczają nas godziny otwarcia, tak jak ma to miejsce w tradycyjnym kantorze. To nie koniec korzyści! Wymieniając środki online, możemy sporo zaoszczędzić – spread internetowego kantoru może być dużo korzystniejszy.

Komu się opłaca?

Odpowiedź jest prosta: wszystkim! Szczególnie zaś tym, którzy regularnie przewalutowują większe kwoty, np. firmom. Kantor Fritz Exchange zatrudnia aż trzy grupy ekspertów do obsługi przedsiębiorców. Znajdują się wśród nich dealerzy walutowi, którzy na bieżąco dostarczają najświeższe informacje dot. sytuacji rynkowej, specjaliści z biura obsługi klienta, którzy w każdej chwili udzielą pomocy w obsłudze platformy i doradcy ds. rynków finansowych, którzy negocjują z klientami wysokość spreadu (możliwość tę mają klienci dokonujący wymian powyżej 10 tys. euro). Ten zaś dla klientów biznesowych jest szczególnie atrakcyjny!

Osoby wymieniające środki po raz pierwszy, zwykle obawiają się, że nie uda im się samodzielnie zrealizować transakcji, a obsługa platformy wymiany przerośnie ich możliwości. Niepotrzebnie! Kantor Fritz Exchange, będący częścią firmy Fritz Group, jest prosty w obsłudze i z pewnością nikomu nie sprawi trudności!