Data Center – dlaczego warto korzystać?

W dobie dynamicznie rozwijającego się biznesu, coraz częściej szukamy rozwiązań ekonomicznych, elastycznych, a także dopasowanych do naszego przedsiębiorstwa pod każdym względem. Nasze wybory mają być bezpieczne, a jednocześnie opłacalne. Coraz częściej można zaobserwować, że firmy inwestują w Centra danych. Dlaczego decydują się akurat na takie rozwiązanie?

Dostępność 24 godziny na dobę

Obecnie większość biznesów nie może pozwolić sobie na utratę ciągłości pracy. Klienci dokonują transakcji o każdej porze i oczekują od nas, że zawsze będziemy do ich dyspozycji. Korzystając w tym momencie z tzw. Data Center zyskujemy pewność, że nawet w razie awarii, nasze strony będą dostępne. A jest to możliwe dzięki zapasowemu Centrum Danych.

 

 

Wysoka jakość usługi

Nie trudno zauważyć, że operatorzy Data Center, oferują dużo wyższy poziom infrastruktury niż ten, który moglibyśmy uzyskać samodzielnie. A jeżeli przeanalizujemy sobie elementy tj.: finanse, czas, który musimy poświecić na rozbudowę czy też modernizację własnego centrum, czy też jego bieżące utrzymanie, może okazać się, że dużo wygodniej skorzystać z Centrum Danych, które ofertuje nam odpowiedni standard, dzięki czemu zdejmuje z nas całą masę obowiązków.

Bezpiecznie i zgodnie z prawem

Jednymi z najważniejszych elementów, którego oczekujemy od Data Center jest bezpieczeństwo danych. Tutaj możemy liczyć na wysoki poziom ochrony, który gwarantuje nam zastosowanie nowoczesnych technologii oraz praca grupy wyspecjalizowanych w tym temacie osób. Warto również podkreślić, że korzystając z usługi Data Center mamy również pewność, że usługa jest realizowana zgodnie z obowiązującą w Polsce Ustawą o Danych Osobowych.

Oszczędzanie energii

Utrzymywanie danych generuje spore wydatki na energię elektryczną. Plusem zewnętrznego Data Center jest utrzymywanie dużej ilości danych, dzięki czemu ma ono lepsze możliwości negocjacji cen za energię. A co za tym idzie, my również oszczędzamy.

Obecnie, szczególnie w dużych przedsiębiorstwach, stawiamy na optymalizację kosztów ich funkcjonowania, poszukujemy nowoczesnych rozwiązań, a szczególnie takich, które podniosą jakość realizowanych przez nas usług. Z pewnością korzystanie z zewnętrznego Data Center, jest jednym z takich elementów, na który warto postawić.