Inwestycja w złoto a polityka Trumpa

W jaki sposób polityka prowadzona przez aktualnego prezydenta Stanów Zjednoczonych – Donalda Trumpa – wpływa na ceny złota? Dlaczego inwestycja w złoto staje się coraz atrakcyjniejsza? I czy kupić, a właściwie gdzie kupić złoto, by zyskać więcej?

Znaczące decyzje Donalda Trumpa a ceny złota

Polityka prowadzona przez Donalda Trumpa jest przez wielu określana jako nieprzewydywalna, a kolejne podejmowane przez niego działania wzbudzają wiele kontrowersji. Warto przypomnieć niektóre decyzje, w których specjaliści dopatrują się wpływu na atrakcyjność inwestycji w złoto.

Po pierwsze – zbombardowanie syryjskiego lotniska wojskowego, co miało być potwierdzeniem braku tolerancji ze strony Stanów Zjednoczonych wobec zachowań, które zagrażają pokojowi na świecie. Był to pierwszy, bezpośredni atak wymierzony w reżim Baszara Al-Asada od początku trwania wojny w Syrii.

Po drugie – ćwiczeniowe manewry wojskowe w rejonie Półwyspu Koreańskiego, co miało być odpowiedzią na agresywną politykę Korei Północnej. Spotkało się to z ostrą rekacją władz koreańskich i groźbą zatopienia amerykańskiego okrętu. Eksperci przewidują, że Donald Trump będzie dążył do tego, aby w przyszłości rozlokować na Półwyspie Koreańskich systemy broni antyrakietowej.

 

 

Warto podkreślić, że w obliczu wojny zakup złota jest jednym z najbezpiecznieszych sposobów lokowania pieniędzy.

Po trzecie – otwarte poparcie prezydenta USA dla polityki niskich stóp procentowych. Zaraz po publikacji pierwszej tego rodzaju oficjalnej wypowiedzi wzrosły ceny złota (do 1287 dolarów za uncję). Taka deklaracja może doprowadzić do znacznego wzrostu inflacji w Stanach Zjednoczonych, co dla inwestycji w złoto będzie znaczące, gdyż spadnie wartość pieniądza, a to skłoni inwestorów do lokowania aktywów w metalach szlachetnych.

Po czwarte – zwolnienie Jamesa Comey’a – Dyrektora Ferderalnego Biura Śledczego. Zamieszanie, jakie powstało w skutek tej decyzji, wpłynęło na to, że ceny złota wzrosły o całe 2% w ciągu jednego dnia!

Po piąte – podczas szczytu G7 pod koniec maja 2017 nie doszło do porozumienia między przybyłymi na spotkanie przywódcami. Donald Trump nie przyjął bowiem rozwiązań dotyczących m.in.: migracji, pomocy głodującym, a także handlu.

Zakup złota

Powyższe przykłady pokazują, że jedną z najważniejszych decyzji, jaką na chwilę obecną powinni podjąć inwestorzy, jest odpowiedź na pytanie: gdzie kupić złoto. Nie ma bowiem wątpliwości, że to inwestycja w złoto jest tym, co przyniesie zyski w przyszłości.

Złoto – opłacalna inwestycja

Od początku zaprzysiężenia nowego prezydenta USA ceny złota wzrosły o około 6%. Oczywiście decyzje Trumpa to tylko jeden z kilku elementów, jakie wpływają na sposób działania inwestorów. Trzeba jednak przyznać, że ten jeden człowiek – zwolennik słabego dolara, polityki niskich stóp procentowych oraz aktywny uczestnik napiętych rozmów wpływających na stosunki międzynarodowe – może mieć znaczące znaczenie dla przyszłości nie tylko swojego kraju, ale i całego świata.

Autor: https://idfmetale.pl/