Co nowego w fakturowaniu w 2018 roku?

Już z początkiem 2018 roku w fakturowaniu zmieni się bardzo dużo. Na pewno nie musimy martwić się podwyżką podatków, ale prawdopodobnie większymi kontrolami z Urzędu Skarbowego. W styczniu kończy się w naszym kraju epoka faktur papierowych. Każdy przedsiębiorca zobowiązany będzie do comiesięcznego wysyłania elektronicznego zestawienia ewidencji księgowych tj. JPK do swojego Urzędu Skarbowego.

Jeśli ktoś prowadzi jeszcze w tym momencie księgowość ręcznie to najwyższy czas, aby zmienić swoje podejście do fakturowania – to ostatni dzwonek! Należy rozejrzeć się czy są na rynku dostępne odpowiednie rozwiązania informatyczne, które nas usatysfakcjonują jeśli sami chcemy zajmować się generowaniem Jednolitego Pliku Kontrolnego.

W sprzedaży jest wiele programów do fakturowania, ale nie wszystkie są dla nas przystępne. Życie pokazuje jednak, że te proste rozwiązania są zawsze najlepsze. Taki właśnie program do wystawiania faktur w nowoczesny sposób proponuje Mega-Tech z Łodzi. Kilka lat temu powstał porządny i prosty program do fakturowania: Faktura Small Business HANDEL, który zadowoli wszystkich ceniących sobie oszczędność czasu i prostotę.

Szereg korzyści wynikających z korzystania z nowoczesnego programu do fakturowania spowodował, że słynne faktury z tzw. bloczków oraz niezliczone wzory faktur, które możemy znaleźć w internecie zostały zastąpione profesjonalnymi aplikacjami księgowymi. Mamy w nich wszystko co potrzebne do wystawienia faktury zgodnej z ustawami i ordynacjami podatkowymi.

Pomijając standardowe funkcje oferowane przez programy do faktur takie jak np.: faktura w języku obcym, pobieranie kursu walut do faktur w walucie obcej czy wysyłanie faktury mailem, nie zapominajmy, żeby program do fakturowania na 2018 rok był koniecznie wyposażony w funkcję generowania struktur JPK. Za innym się nie rozglądajcie! Sprawdźcie także czy program komunikuje się z innymi programami księgowymi. Ważną sprawą jest także kompetentna pomoc techniczna, która posłuży radą w razie problemów.