TOP 5 producentów skrzynek i pojemników do przewozu żywności

Logistyka to jedna z najprężniej działających i rozwijających się dziedzin rynkowych. Przewóz towarów odbywa się na niewyobrażalną skalę i jest to szczególnie widoczne w przemyśle spożywczym. Tu jednak wkraczają specjalne względy bezpieczeństwa związane z przewozem żywności, a do tego potrzeba odpowiednich skrzynek i opakowań spełniających wszystkie normy europejskie. Które firmy to gwarantują?

Jak przewozić żywność?

W przypadku przewozu żywności ważne jest kilka rzeczy, a są to przede wszystkim szybkość transportu oraz jego bezpieczeństwo. Jedzenie powinno być dostarczane w jak najkrótszym czasie, zważywszy na fakt, iż terminy przydatności bywają różne i jednocześnie powinny być bezpiecznie przechowywane, by w trakcie nie doszło do żadnych uszkodzeń ani zepsucia. Do tego są potrzebne opakowania, skrzynki i pojemniki, które to bezpieczeństwo zapewnią, a w tym zakresie specjalizują się odpowiednie do tego firmy. Którzy producenci są najbardziej godni uwagi?

skrzynki transportowe

ERG-System S.A.

Jest to jeden z czołowych producentów skrzynek i opakowań z tworzyw sztucznych (szczegółowo opisanych na www.erg-system.pl/kategoria/skrzynki-transportowe) i z powodzeniem działający na rynku już od 40 lat. Firma specjalizuje się przede wszystkim w tworzeniu wysokiej jakości opakowań przeznaczonych do transportu różnego rodzaju towarów, jak mięso, pieczywo i wyroby cukiernicze, mleko oraz produkty mleczarskie, owoce i warzywa, czy też artykuły techniczne i motoryzacyjne. Wybór jest więc szeroki i nie ogranicza się tylko do przewozu żywności, bo oprócz tego do dyspozycji są także palety plastikowe, wózki transportowe czy pojemniki na odpady. W przypadku działań logistycznych daje to więc szerokie możliwości.

Peksan Sp. z o. o.

Ten producent skrzynek transportowych z tworzyw sztucznych zajmuje się zaopatrywaniem branży spożywczej – mięsnej, drobiarskiej, piekarniczej oraz producentów warzyw i owoców. Oferta znajdująca się na ich stronie internetowej obejmuje wiele różnych rodzajów pojemników, a także palet oraz skrzyniopalet, a wszystko to jest w pełni dostosowane do najwyższych standardów logistycznych. W zależności od potrzeb można dobrać własną skrzynkę, jak również nabyć pojemniki magazynowe, dzięki którym łatwo pobierać towary. Główny nacisk kładziony jest przede wszystkim na ekologię i ekologiczne rozwiązania.

Artech Sp. z o. o.

Spółka ta wywodzi się z Łodzi i na polskim rynku działa już od ponad stu lat. Specjalizuje się w wyposażaniu firm produkcyjnych, magazynów, firm dostawczych czy też warsztatów i fabryk. Firma Artech zajmuje się zarówno produkcją, jak i szeroką gamą innych usług. W ofercie firmy można znaleźć pojemniki do różnego zastosowania, w tym także przeznaczone do kontaktu z żywnością, jej przechowywania i transportu. Posiadają one wszystkie potrzebne atesty i zezwolenia Polskiego Związku Higieny, dzięki czemu transport mięs, owoców, warzyw czy pieczywa jest w pełni bezpieczny.

FACH-PAK Sp. z. o. o. Sp.k.

To jeden z wiodących europejskich dostawców z zakresu transportu oraz magazynowania towarów. FACH-PAK to przede wszystkim firma rodzinna, działająca na Pomorzu i specjalizująca się w produkcji produktów z tworzyw sztucznych. W ofercie przedsiębiorstwa można znaleźć pojemniki i skrzynki plastikowe przeznaczone do składowania i transportu różnych produktów, w tym także i artykułów spożywczych. Przystosowane są one do wykładania na paletach czy regałach oraz zgodne z wytycznymi Dyrektywy Unii Europejskiej. Ich zastosowanie jest dosyć szerokie, podobnie jak wybór wymiarów, kształtów i nośności.

Georg Utz Sp. z o. o., Polska

Ten producent pojemników transportowych, palet, wyprasek i innych wytworów z tworzyw sztucznych wywodzi się ze Szwajcarii, a jeden z jego oddziałów znajduje się właśnie w Polsce. W przypadku oferty tej firmy mamy do czynienia z dużą różnorodnością produktów dla wielu branż, jak motoryzacja, chemia i farmacja, odzież, elektronika czy właśnie branża spożywcza. Spółka działa na rynku od 1947 roku, jej doświadczenie jest więc spore. W przypadku pojemników na żywność, mamy do czynienia ze standardowymi opakowaniami, izotermicznymi, do transportu mięsa, warzyw i owoców czy też pieczywa. Wszystkie produkty spełniają normy higieniczne oraz dyrektywy europejskie.