Pewna inwestycja na rynku nieruchomości

Nie tylko w czasach dobrej koniunktury gospodarczej inwestycja w nieruchomości łączy się z gwarancją zwrotu i pewnym zyskiem przez długie lata. Mieszkania na wynajem szczególnym powodzeniem cieszą się w dużych ośrodkach miejskich, w których łatwiej o dobrą pracę oraz tam, gdzie mieszczą się prestiżowe ośrodki akademickie. Jednym z miast odzyskujących utracony blask jest Łódź, gdzie realizowane są nowe inwestycje na rynku deweloperskim. Inwestycje przyjazne zarówno dla mieszkańców, jak również osób kupujących mieszkanie z myślą o najmie.

Przede wszystkim lokalizacja

Przy wyborze miejsca pod inwestycję deweloperską najważniejszym czynnikiem decydującym o powodzeniu jest lokalizacja. Szybki dojazd do centrum aglomeracji, sąsiedztwo terenów zielonych oraz sklepów, przedszkoli i szkół to jedne z atutów nowej inwestycji Osiedle na Zdrowiu. Atutem jest także bliskość planowanej zachodniej obwodnicy Łodzi, która pozwoli dostać się na drogę ekspresową S8 i autostradę A2. Obwodnicy, zapisanej w planach inwestycyjnych na najbliższe lata.

Dla studentów

Inwestycja Osiedla na Zdrowiu będzie obejmować łącznie 463 mieszkania budowane w ramach niezależnych od siebie programów. Aby w pełni usatysfakcjonować przyszłych właścicieli, przewidziano zróżnicowany metraż. Najmniejsze lokale będą mieć powierzchnię 31 m kw., zaś największe blisko 80 m kw. W przypadku wynajmu przez studentów mniejsze mieszkania będą wybierane przez osoby samotne lub pary, zaś większe przez grupy. To ogromny atut osiedla, o którym więcej można się dowiedzieć, zerkając na stronę osiedlenazdrowiu.pl.

Prężny ośrodek akademicki.

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie studentom to gwarancja stałego dochodu. Łódź to między innymi tak znane uczelnie państwowe, jak Politechnika Łódzka, Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Łódzki, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego czy Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera. Ponadto w Łodzi znajduje się przeszło dwadzieścia uczelni niepublicznych. I chociaż część z zamiejscowych studentów korzysta z pokojów w domach akademickich, to z każdym rokiem wzrasta liczba osób, które szukają czegoś więcej. Wzrasta liczba młodych, których stać na zamieszkanie poza gwarnym akademikiem. I właśnie z myślą o nich warto rozważyć zakup mieszkania w Łodzi, które nie tylko zapewni stały dopływ gotówki, ale też z biegiem lat będzie zyskiwać na wartości.