Kontenery budowlane – typy, przeznaczenie, zalety

Kontenery budowlane to świetny sposób na stworzenie przestrzeni biurowej, sanitarnej lub magazynowej w miejscach, gdzie nie ma warunków na postawienie tradycyjnych budynków lub zwyczajnie nie ma na to czasu. Mają one szereg różnych zalet, dzięki którym znajdują zastosowanie w wielu branżach. Jakie są typy kontenerów budowlanych i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Czym są kontenery budowlane?

Kontenery budowlane to obiekty, które można zaadaptować na wiele sposobów i to w krótkim czasie. System tworzenia takich kompleksów jest bardzo szybki, a to przez zastosowanie najnowszych technologii. Co istotne, powierzchnię modułowych kontenerów budowlanych można stale powiększać i zmieniać położenie obiektów względem siebie, dzięki łączeniu ze sobą segmentów o różnych wymiarach.

Obiekty te wyróżniają się przemyślaną konstrukcją. Jak czytamy na stronie producenta kontenerów budowlanych: www.modularsystem.pl/oferta/kontenery-budowlane/, istnieje możliwość wyboru obiektów parterowych lub piętrowych, a także z różnymi wariantami wyposażenia. Mogą one być wielokrotnie składane i transportowane, właśnie dzięki modułowej kompozycji.

kontenery budowlane

 

Rodzaje i zastosowanie kontenerów budowlanych

Rodzaje kontenerów budowlanych zdradzają wiele na temat ich zastosowania. Wyróżnić można kontenery mieszkalne, biurowe, technologiczne, magazynowe, medyczne, handlowe, sanitarne i socjalne. Obiekty te mogą być wykorzystywane również jako budynki sezonowe małej architektury, portiernie i punkty gastronomiczne.

Bardzo często kontenery używane są jako magazyny. Sprawdzają się na placach budowy, na terenach zakładów przemysłowych i przedsiębiorstw jako miejsce do przechowywania różnego rodzaju narzędzi, urządzeń lub innych produktów.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się także kontenery sanitarne. Z reguły pojawiają się tam, gdzie trwa budowa większych obiektów. Dzięki takim pomieszczeniom pracownicy mają zapewniony dostęp do bieżącej wody i mogą skorzystać z toalety.

Kontenery biurowe natomiast to dobra alternatywa dla małych firm. Są one ocieplone, mają zamontowane niezbędne instalacje, można je ogrzewać, dzięki czemu możliwa jest w nich praca nawet zimą. Zaletą takich kontenerów jest także fakt, że kiedy firma będzie się rozrastała i potrzebna będzie większa przestrzeń, nie będzie problemu z dokupieniem do nich nowych modułów.

Kontenery budowlane – jakie są ich zalety?

Zalet modułowych kontenerów budowlanych jest wiele. Przede wszystkim w krótkim czasie można zapewnić pracownikom przestrzeń, w której będą mogli pracować lub przechowywać różne rzeczy. Ponadto, dzięki zmiennej konstrukcji można je dopasowywać do potrzeb zamawiającego. W każdej chwili będzie możliwość dostawienia nowego modułu i powiększenia miejsca o dowolną przestrzeń. Wśród zalet wymienić można jeszcze różne warianty wyposażenia. Kontenery mogą mieć rozprowadzoną instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną, a nawet zamontowaną klimatyzację.

Podsumowując, kontenery budowlane znajdują zastosowanie w różnych branżach. Mogą być wykorzystywane jako biura, punkty gastronomiczne, magazyny, pomieszczenia na narzędzia na placach budowy. Wyróżnia je szybki czas montażu i możliwość indywidualnego dopasowania modułów do potrzeb osób zamawiających.