Gambit – uszczelki do maszyn przemysłowych

Zima jest okresem, w którym uszczelnienie rozmaitych elementów jest szczególnie istotne. Niskie temperatury niestety przyczyniają się do rozwarstwiania, a ostatecznie do pękania uszczelki, co może doprowadzić do poważnych konsekwencji i awarii urządzeń mechanicznych. Dlatego poza ich odpowiednią konserwacją, warto zadbać o ich wysoką jakość od samego początku. W Polsce największym uznaniem i popularnością cieszą się uszczelki Gambit. Przekonajmy się, co oferuje firma i skąd bierze się jej renoma.

 

Charakterystyka uszczelek firmy Gambit

Jedną z gałęzi działalności firmy jest zapewnienie uszczelnień kołnierzowych wysokiej jakości, spełniającej wszelkie wymogi i normy oraz oczekiwania, jakie są przed nimi stawiane. Jak można wywnioskować z opinii i faktu, że uszczelki Gambit są wykorzystywane na całym świecie, najwyraźniej firmie udaje się realizować te cele.

Do wyboru mamy sześć rodzajów uszczelnień. Model AZMES tworzony jest z elastycznego materiału uszczelniającego, który jest pokrywany wieloma warstwami taśmy stalowej. Taka budowa sprawia, że najlepiej sprawdzają się jako zabezpieczenie otworów włazowych i wyczystkowych w różnego rodzaju armaturze, a także w kotłach.

Sprawdź stronę: uszczelki Gambit.

uszczelki do naszyn

Uszczelka spiralna GAMSPIR przeznaczona jest głównie w rafineriach, zakładach petrochemicznych oraz rozmaitych instalacjach elektrycznych i chemicznych. Ogólnie rzecz ujmując, wszędzie tam, gdzie wysoka jakość jest konieczna do prawidłowego funkcjonowania układu/urządzeń. Różni się od modelu AZMES dodatkowym pierścieniem.

GAMBITGRAF to uszczelki o właściwościach silnie ochronnych przed rdzą oraz wysoką temperaturą, a to wszystko dzięki zastosowaniu płyt grafitowych w połączeniu z wkładką stalową.

GAMSEAL to profesjonalne zabezpieczenie wszelkich elementów połączeń spoczynkowych, kołnierzowych oraz wszelkich części armatury. Wykonanie aramidowo-elastomerowe zapewnia niezawodność w powyższych sytuacjach.

GAMPROFILE składa się z metalowego rdzenia, który jest pokryty płytą uszczelniającą. Najczęściej wykorzystywane są przy kołnierzach, ze względu na wysoką odporność na ciśnienie, wysoką temperaturę oraz wydmuchanie.

Uszczelki metaloplastyczne GAMFLEX to profesjonalne rozwiązanie dla maszyn, instalacji elektrycznych oraz wszelkich urządzeń wymagających niezawodności. Ich budowa składa się z elastycznego, miękkiego materiału uszczelniającego pokrytego metalową powłoką, co zapewnia stabilność instalacji.