Karty podarunkowe – doskonały pomysł na motywację pracowników w 2018 roku

Nowy rok to dla każdej firmy nowe wyzwania. Poradzić z nimi może sobie tylko odpowiednio zmotywowana kadra. Jak w skuteczny sposób wpłynąć na pracowników? Przede wszystkim przez nagrody i premie za rzetelną pracę oraz osiągnięcie w minionym roku wysokich wyników. Idealnym rozwiązaniem w tej kwestii są karty podarunkowe Sodexo. W obliczu niedoboru siły roboczej i związanego z tym rynku pracownika pozwalają one na zatrzymanie najlepszych pracowników u siebie.

Czym jest karta podarunkowa?

Karta podarunkowa to odpowiednik elektronicznego bonu towarowego. Z jej wykorzystaniem można dokonywać zakupów towarów lub usług w fizycznym lub w wirtualnym sklepie bądź też w punkcie usługowym. Zwykle jest to produkt jednorazowego użytku – wówczas na awersie znajduje się wartość karty, chociaż istnieje również możliwość jej doładowania. Karta podarunkowa działa na podobnej zasadzie jak karta kredytowa. Wystarczy skorzystać z terminala płatniczego, by została z niej pobrana określona kwota pieniędzy za dokonane zakupy.

Dlaczego karta podarunkowa Sodexo to dobre narzędzie do motywacji pracowników?

Atutem karty podarunkowej Sodexo jest to, że każdy z pracowników może ją wykorzystać do zakupu produktów i usług, które będą dla niego przydatne. Taka karta stanowi zatem doskonały prezent, ponieważ pozwala na otrzymanie nagrody dostosowanej do potrzeb i to z wykorzystaniem atrakcyjnych zniżek sięgających nawet 55%. Gdy pracownik otrzymuje nagrodę spełniającą jego wymagania, pracuje wydajniej i jest w stanie dzięki temu osiągnąć oczekiwane wyniki. Środkami zgromadzonymi na karcie podarunkowej można zarządzać za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej. Obdarowany nią pracownik z dużą łatwością sprawdzi saldo, jak i historię transakcji.

Karta podarunkowa to rozwiązanie na miarę XXI wieku. Można z niej skorzystać w każdej chwili i na bieżąco kontrolować swoje wydatki. Stanowi ona doskonałą alternatywę dla tradycyjnego sposobu motywowania pracowników, którym są nagrody i premie pieniężne.

Rodzaje kart podarunkowych – jak dostosować je do potrzeb pracowników?

Istnieje kilka rodzajów kart podarunkowych, co pozwala na wręczenie ich jako prezentu doskonale dostosowanego do indywidualnych potrzeb pracowników. Klasyczna karta podarunkowa pozwala na dokonywanie zakupów w ponad 400.000 różnych punktach. Jest ona idealną nagrodą dla pracowników, którzy posiadają dużą rodzinę. Karta Lunch Pass to z kolei świetne rozwiązanie dla pracowników, którzy wykonują dużo pracy w delegacji. Z jej użyciem można bowiem dokonać zakupów posiłków w ponad 1000 restauracji, korzystając jednocześnie z atrakcyjnych zniżek. Karta Flexi Pass to natomiast dobry prezent dla pracowników, którzy cenią sobie rozrywki sportowe, kulturalne i rekreacyjne. Pozwala ona na skorzystanie z oferty całej gamy obiektów także przez rodzinę i bliskich pracownika.

Wybór karty podarunkowej należy każdorazowo przeanalizować pod kątem indywidualnych potrzeb i cech pracownika. Chodzi tutaj nie tylko o jego sytuację rodzinną i finansową, ale również o jego zainteresowania. Tylko w ten sposób można wpłynąć na motywację pracownika. Poczuje on wówczas, że firma doskonale go rozumie i zwiększy się jego przywiązanie do niej.

Zamawianie kart podarunkowych

Zamówienie karty lub kart podarunkowych dla pracowników jest bardzo proste. Taką czynność można wykonać online. Wystarczy pobrać formularz dla odpowiedniej odmiany karty, przesłać go mailem i dokonać internetowo opłaty. Ubezpieczona przesyłka z kartami podarunkowymi wysyłana jest już w kilka dni, stąd też bardzo szybko można z jej pomocą wpłynąć na motywację pracowników.