Statystyki płatności bezgotówkowych – co nas czeka?

Polacy są coraz bardziej otwarci na transakcje bezgotówkowe, wynika to m.in. z najnowszych badań (eservice badanie), ponad 50% respondentów jako preferowaną metodę płatności podaje rozwiązanie bezgotówkowe. Dowiedz się więcej!

Rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce
Od kilku lat rozwój płatności bezgotówkowych trwa w najlepsze, ale kiedy się rozpocząć? Prawdziwym przełomem był rok 2015, to właśnie wtedy znacząco wzrósł obrót bezgotówkowy. Polacy coraz częściej sięgali po płatności z wykorzystanie terminali płatniczych, ta rewolucja w płatnościach pomogła w rozwoju wielu przedsiębiorców. Zwolennicy tego rozwiązania pytani – dlaczego płatności bezgotówkowe jako argumenty przemawiające za podają szybkość, wygodę, prostotę oraz innowacyjność. Wielu z nich jest w stanie zrezygnować z zakupu w przypadku braku płatności z wykorzystaniem terminala płatniczego (płatność telefonem lub kartą płatniczą). Jednym z elementów który opóźnia rozwój jest brak terminali płatniczych w punktach handlowo-usługowych (szczególnie w małych miejscowościach). Dlaczego przedsiębiorcy nie oferują tego jakże wygodnego i praktycznego sposobu płatności? Jednym z najczęstszych powodów jest obawa przed wysokimi kosztami związanymi z zakupem sprzętu oraz abonamentem za świadczenie usługi (płatności bezgotówkowe). Z myślą o takich przedsiębiorcach powstał Program Polska Bezgotówkowa.

płatność kartą

Darmowe terminale płatnicze? To możliwe, poznaj Program Polska Bezgotówkowa!
Program Polska Bezgotówkowa ruszył w 2018 r., jest prowadzony przez Fundację Polska Bezgotówkowa (inicjatywa m.in. sektora publicznego – MTiP, agentów rozliczeniowych oraz Związku Banków Polskich). Koronnych celem programu jest popularyzowanie oraz upowszechnianie płatności bezgotówkowych w Polsce. Do kogo jest kierowany (Program Polska Bezgotówkowa) i kto może z niego skorzystać? Głównie do przedsiębiorców (przede wszystkim mikro i mali przedsiębiorcy) po spełnieniu kilku warunków (każde zgłoszenie rozpatrywane jest indywidualnie) między innymi:
– przedsiębiorcy którzy nie korzystali z terminali płatniczych w swoich punktach handlowo-usługowych w ciągu ostatnich 12 miesięcy, ponadto:
– nie posiadający więcej niż 5 punktów/placówek
– nie są franczyzobiorcami

Na jakie wsparcie mogą liczy przedsiębiorcy? Fundacja odciąża przedsiębiorcę (m.in. pokrywając wydatki związanie z zakupem terminala płatniczego oraz abonamentem za świadczenie usług (transakcje bezgotówkowe). Więcej wiadomości o Programie Polska Bezgotówkowa oraz odpowiedzi na pojawiające się pytania znajdziesz na stronie bezgotowki.pl https://bezgotowki.pl/o-programie/.