CMS dla strony internetowej z dużym ruchem – na co warto się zdecydować

Istnieje niezliczona ilość sposobów na ulepszanie swojej strony internetowej. Warto poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie. Być może któregoś dnia od niej będzie zależeć powodzenie Twojego biznesu, bo – jak powszechnie wiadomo – teraz wszystkie interesy rozwijają się głównie w sieci.

CMS, czyli Content Management System

Content Management System to rodzaj platformy internetowej, dzięki której możemy w pełni samodzielnie kontrolować i modyfikować treści na swojej stronie internetowej. Zabieg ten może wydawać się skomplikowany, ale w rzeczywistości taki nie jest. Korzystanie z CMS nie wymaga bowiem znajomości programowania ani nawet szczególnie dużego zainteresowania kwestiami technicznymi prowadzenia stron internetowych.

To, co sprawia, że systemy CMS są tak użyteczne, to zainstalowane w nich wtyczki, odpowiadające za szereg różnych funkcji i zadań, które należy przeprowadzić na stronie internetowej, by ta działała szybko i sprawnie.

W środowisku panuje opinia, że darmowe systemy CMS, z racji tego, że mają otwarty kod, stoją otworem dla hakerów i są bardzo podatne na niepożądane działania. No cóż, nie ma róży bez kolców. Aby uniknąć włamań na stronę i innych tego typu sytuacji, należy po prostu na bieżąco kontrolować swój kod i regularnie aktualizować system.

budowa strony internetowej

Dlaczego korzystanie z CMS jest konieczne dla strony z dużym ruchem?

Im większą popularnością cieszy się dana strona w Internecie, tym więcej się od niej wymaga. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego. Jeśli regularnie odwiedzamy dany adres www, to chcemy, by strona działała sprawnie, podawała nam tylko informacje, których na niej szukamy, była łatwa w obsłudze i przyjemna w odbiorze.

Wbudowana w wiele systemów sekcja komentarzy samoistnie napędza ruch na stronie www. Content Management System pozwala też na zmienianie szaty graficznej, co jest niezwykle ważne, bo przecież jak Cię widzą – tak Cię piszą. Korzystanie z systemów, które mają bardzo dobrze rozwiniętą społeczność, okazuje się na dłuższą metę ogromnie użyteczne, bo z pomocą osób ze środowiska można stale zmieniać swoją stronę, wprowadzać na niej nowe funkcje i dzięki temu stale ją uatrakcyjniać.

Nie trzeba chyba mówić, że reklama jest dźwignią handlu, a co jest lepszą reklamą dla Twojego biznesu, jeśli nie dobrze zrobiona i poprawnie prowadzona strona internetowa? W dzisiejszych czasach zanim ktoś zdecyduje się na zakup jakiegoś towaru bądź skorzystanie z jakiejś usługi – najpierw chce sprawdzić ją w sieci. Niech więc sprawdzając swoje możliwości trafi na Ciebie.

Przykład systemu CMS

W sieci można znaleźć szereg platform typy Content Management System. Wiele z nich jest darmowych i każda wnosi dużo pozytywów w prowadzenie i zarządzanie stroną internetową. Jednym z najpopularniejszych systemów CMS jest Drupal CMS (Poszukujesz kogoś kto stworzy dla Ciebie stronę opartą na Drupalu? Sprawdź na: https://smartbees.pl/uslugi/strony-internetowe), który odpowiada za ponad 5% wszystkich stron posiadających CMS-sy. Wśród nich znajdują się różnego rodzaju strony: portale informacyjne, blogi, aplikacje edukacyjne. Przy pomocy tego systemu zarządza się również stronami rządowymi i korporacyjnymi.

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to Drupal CMS korzysta z języka PHP. Jest też ściśle powiązany z wieloma popularnymi bazami danych, w tym z SQLite, MySQL, MongoDB.