Telefonia VoIP – co to takiego i dlaczego warto z niej korzystać?

VoIP to nowoczesna technologia komunikacyjna, która polega na wykonywaniu oraz odbieraniu połączeń za pośrednictwem Internetu. Skrót ten w j. angielskim oznacza „Voice over Internet Protocol” i polega na przesyłaniu naszego głosu za pomocą infrastruktury internetowej. Telefonia VoIP do swojego działania nie potrzebuje bowiem infrastruktury naziemnej, z której korzystają sieci stacjonarne i komórkowe. Jej działanie opiera się wyłącznie na łączu internetowym, które jest dostępne w każdej firmie.

Telefonia VoIP – nowoczesna i niezawodna forma komunikacji głosowej

Wszystko to sprawia, że telefonia VoIP charakteryzuje się znacznie większą niezawodnością. Do jej obsługi potrzebujemy jedynie urządzeń, na których zainstalujemy dedykowane oprogramowanie oraz stabilnego i szybkiego łącza internetowego. Użytkownicy przywiązani z kolei do bardziej tradycyjnych rozwiązań mogą zakupić telefon internetowy, który będzie nowocześniejszym i bardziej funkcjonalnym następcą tradycyjnego telefonu stacjonarnego.

telefonia voip

Telefonia VoIP to oszczędność i funkcjonalność

Zalety telefonii VoIP sprawiają, że od kilku lat skutecznie wypiera ona tradycyjne rozwiązania, zwłaszcza wśród użytkowników biznesowych. Telefonia VoIP pozwala nam bowiem na wybranie odpowiadającego naszym potrzebom numeru telefonu, a połączona z wirtualną centralą telefoniczną i platformą Call Flow Management umożliwia także kompleksowe zarządzenie połączeniami głosowymi w firmie. Dzięki niej możemy przekierowywać połączenia, nagrywać rozmowy, przesyłać wiadomości głosowe, a także organizować video konferencje. Na uwagę zasługuje również możliwość połączenia telefonii VoIP z firmową stroną internetową oraz umieszczenie na niej widgetu Smart Call Back, który obecnie jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi zwiększających sprzedaż.

Telefonia VoIP posiada jeszcze jedną, szczególnie istotną dla firm zaletę – jest rozwiązaniem znacznie bardziej ekonomicznym od telefonii stacjonarnej i komórkowej. Aby móc korzystać z zalet VoIP wystarczy bowiem wybrać swojego operatora oraz odpowiadający naszym potrzebom pakiet. Nie ma przy tym konieczności podpisania z operatorem długoterminowej umowy, co w praktyce oznacza, że z usługi możemy zrezygnować w każdej chwili, jeśli okaże się, że nie spełnia ona naszych oczekiwań lub znaleźliśmy korzystniejszą ofertę.

W pakiecie dostajemy darmowe minuty, które możemy wykorzystać także na połączenia międzynarodowe i komórkowe. Po przekroczeniu limitu stawki za minutę nadal pozostają bardzo niskie, gdyż zaczynają się już od 0,04 zł. Wszystko to sprawia, że telefonia VoIP – Dzinga.com to zdecydowanie najoszczędniejsze oraz najprzyjaźniejsze dla firm rozwiązanie komunikacyjne aktualnie dostępne na rynku.