Dlaczego nie korzystasz z pomocy firmy rekrutacyjnej?

Gdy spojrzymy na rynek pracy w 2018 roku, dostrzeżemy, jak wiele zmian zaszło w jego strukturach. Odczuwają to zarówno pracodawcy, jak i pracownicy! Pierwsza grupa nie może odnaleźć potencjalnych członków zespołu mających wystarczające kwalifikacje i mogących zaakceptować oferowane warunki, a druga coraz mniej ceni korzyści materialne na rzecz wielu innych czynników wokół samego miejsca pracy jak na przykład możliwość uzyskania karty Multisport czy to jak często pracownicy otrzymują darmowe posiłki. Jak zaradzić tym różnicom?

Nasze koło ratunkowe

Pomocą, jakiej szukamy, mogą być firmy rekrutacyjne jak np. Lobo HR. Najczęściej działają one na zlecenie przedsiębiorstw, które nie mają własnych zasobów z zakresu HR, lub też wolą oddać tę kwestię w ręce profesjonalistów. Dlaczego jest to tak dobry pomysł? Przede wszystkim pracują w niej ludzie, którzy mają ogromną wiedzę w zakresie pozyskiwania pracowników potrzebnych naszej firmie! Bez problemu będą oni w stanie przeprowadzić wszelkie testy sprawdzające umiejętności, czy cechy psychiczne, aby ostatecznie wyłonić najlepszego możliwego kandydata!

Coś, czego nie mamy

Nie możemy zapomnieć także o tym, że nierzadko firmy rekrutacyjne mają dostęp do narzędzi, o których my możemy zaledwie pomarzyć! Nie mówimy tutaj wyłącznie o wspomnianych wcześniej testach, ale również o sposobach analizy dokumentów aplikacyjnych, mówiących nieraz więcej niż mogłoby się to wydawać. Żaden z kandydatów, który zostanie nam przestawiony, nie będzie z przypadku, a jego wybór poprzedzi dogłębne sprawdzenie, zarówno zaplecza teoretycznego, jak i praktycznego, potwierdzonego przez najróżniejsze zadania. Nic tutaj nie dzieje się bez powodu!

Podsumowanie

Jak widać, korzystanie z usług firmy rekrutacyjnej ma swoje zalety, których nie sposób nie docenić. Przede wszystkim, mamy pewność, że otrzymane propozycje potencjalnych pracowników będą możliwie najlepsze, a my nie pożałujemy podjętej decyzji! Gdy wspomnimy o tym, jak dobrze będziemy wyglądać w oczach nawet tych, którzy nie otrzymają pracy, zdziwimy się, dlaczego nie podjęliśmy takiej decyzji wcześniej!