Nowa jakość w pośrednictwie pracy

Choć ofert pracy w Polsce nie brakuje, wiele osób ma problem ze znalezieniem zatrudnienia idealnego dla siebie. Dzieje się tak z wielu powodów. Nie każdy jednakowo dobrze czuje się wśród dziesiątek ofert, nie każdy też ma siłę przebicia niezbędną do tego, aby zwrócić na siebie uwagę osób prowadzących rekrutację. W takich przypadkach ciekawą opcją może okazać się pośrednictwo pracy zwłaszcza, jeśli charakteryzuje się ono nowoczesnym podejściem do zatrudnienia. Dlaczego zatem warto się nim zainteresować?

Po pierwsze – indywidualne podejście

W czasach, w których pośrednik ograniczał się jedynie do przyjęcia naszych dokumentów rekrutacyjnych, trudno było z optymizmem myśleć o współpracy z nim. Biura takie nie różniły się niemal niczym od portali internetowych, w których można się było zapoznać z ofertami pracy, nic więc dziwnego, że sami chętni również nie mieli na ich temat najlepszej opinii. Teraz jednak mamy do czynienia ze zmianami, których nie sposób nie zauważyć, a jedna z najważniejszych dotyczy właśnie podejścia do samych osób szukających zatrudnienia. Dziś osoba, która chce znaleźć pracę, może liczyć na zainteresowanie nie tylko swoim wykształceniem i doświadczeniem, ale i oczekiwaniami. Nie musi też obawiać się, że będą jej przekazywane wszystkie oferty pracy, jakie w danym momencie pojawiają się w agencji.

Po drugie – czytelne zasady

Nowa jakość oznacza również, że pośrednictwo pracy nie kojarzy się już z niedomówieniami. Owszem, poszukuje się w nich pracowników obsadzających różne stanowiska i zajmujących się różnymi zadaniami, nie ma więc jednego tylko rodzaju umowy, jaka obowiązuje przy nawiązywaniu stosunku pracy. Osoba zainteresowana zatrudnieniem jest jednak informowana na bieżąco o tym, jakie ma prawa i obowiązki, jakie przepisy będą ją obowiązywać i gdzie ma szukać pomocy w przypadku jakichkolwiek nieporozumień. Znika więc wrażenie pozostawienia samej sobie, z jakim mieliśmy do czynienia niegdyś, zwłaszcza już po znalezieniu zatrudnienia.

Po trzecie – doświadczenie

Nową jakość można dostrzec także analizując rynek agencji zajmujących się pośrednictwem pracy. Nadal nie jest ich mało, bezpowrotnie zniknęły jednak te z nich, które cieszyły się złą sławą. Owszem, nadal możemy natknąć się na podmioty, które starają się wykorzystać poszukujących zatrudnienia do nieuczciwego wzbogacania się, jest ich jednak coraz mniej. Ciekawą firmą jest zwłaszcza pośrednictwo pracy ATERIMA znane choćby z tego, że prowadzi również rekrutację specjalistów oferując pracę nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami.