Godzina i dzień startu kampanii SMS-owej – jak nie popełnić pomyłki?

SMS-y posiadają wiele zastosowań, spośród których funkcja komunikacyjna jest tylko jednym z nich. Krótkie wiadomości tekstowe są aktualnie chętnie wykorzystywane także do kontaktów

SMS-y posiadają wiele zastosowań, spośród których funkcja komunikacyjna jest tylko jednym z nich. Krótkie wiadomości tekstowe są aktualnie chętnie wykorzystywane także do kontaktów na linii klient-firma oraz stanowią skuteczne narzędzie marketingowe. Aby jednak właściwie spełniły swoją funkcję, muszą zostać nadane w określonym czasie.

W jakich godzinach oraz dniach tygodnia najlepiej zaplanować masową wysyłkę SMS-ów za pośrednictwem narzędzi SMS API w Apifonica?

Najlepsze godziny do wysyłki SMS-ów marketingowych

Aby stwierdzić, jaka godzina jest najkorzystniejsza do wysyłki SMS-ów, należy na chwilę wcielić się w ich adresata. Zdecydowana większość odbiorców naszych wiadomości tekstowych pracuje w dni powszechnie. Aby dotrzeć do pracy rano wcześnie wstaje, załatwia domowe sprawunki oraz przygotuje się do wyjścia.

Z tego powodu nie powinniśmy rozpoczynać wysyłki SMS-ów przed 9 rano, gdyż nasi odbiorcy w tym czasie najprawdopodobniej będą zajęci porannymi sprawami, dojazdem do pracy oraz załatwianiem innych spraw. SMS wysłany za pośrednictwem platformy Apifonica o takiej porze może więc wywołać w nich nieprzyjemne reakcje oraz spotkać się z niechęcią.

Jeśli natomiast chodzi o wieczór, przyjmuje się, że SMS-ów marketingowych nie powinno się wysyłać później niż o godzinie 21. Optymalnym czasem, w którym nasza wiadomość najpóźniej powinna znaleźć się na telefonie odbiorcy jest natomiast godzina 19. Wieczór oraz czas po pracy większość ludzi dedykuje bowiem rodzinie, a w spędzaniu czasu w domowym zaciszu nie powinny im przeszkadzać komunikaty reklamowe.

Podsumowując, najlepszym przedziałem czasowym do wysyłania wiadomości promocyjnych w formie SMS-ów są godziny między 9 a 19. Wybierając go znacznie zwiększamy bowiem swoje szanse na pozytywny odbiór naszych działań marketingowych oraz pożądaną reakcję klientów.

kampania smsowa

Dzień tygodnia także ma znaczenie!

Wbrew pozorom, nie tylko same godziny wysyłki SMS-ów reklamowych odgrywają ogromną rolę dla skuteczności prowadzonych działań marketingowych. Duże znaczenie ma bowiem także wybór konkretnego dnia tygodnia, w którym wystartuje nasza kampania SMS marketingowa.

W większości przypadków nie poleca się ustalania jej początku na poniedziałek. Jest to bowiem jeden z najbardziej zabieganych oraz stresujących dni w całym tygodniu, kiedy ludzie muszą zrobić zakupy, nadrobić zaległości w pracy oraz pozałatwiać swoje sprawy. Nie warto więc odwracać ich uwagi komunikatami reklamowymi, które najpewniej i tak nie spotkają się z pożądanym przez nas odzewem. Także weekendy nie są dobrym wyborem, gdyż klienci najczęściej dedykują je spotkaniom w gronie rodzinnym, relaksowi oraz wyjazdom.

Najlepiej więc postawić na masową wysyłkę SMS-ów promocyjnych na Apifonica od wtorku do piątku, kiedy nasi odbiorcy będą mieli wystarczająco dużo czasu, aby na nie zareagować oraz pozytywnie przyjąć ich otrzymanie. Reguła ta nie obowiązuje jednak w przypadku, kiedy planujemy krótkoterminową akcję promocyjną trwającą kilka dni lub godzin. W takiej sytuacji powinniśmy bowiem jak najszybciej poinformować o niej klientów, aby dać im czas wystarczający na skorzystanie z oferty.

Partnerem artykułu jest Apifonica – więcej na Apifonica.com.