Jak podnieść morale w swojej firmie? Podaruj pracownikom medale!

Wiesz, że twoja firma ma ogromny potencjał, ale jej pracownicy nie dają z siebie wszystkiego? Co zrobić, żeby ich zmotywować, by znów dawali z siebie wszystko i przynosili korzyści dla przedsiębiorstwa? Medale na zamówienie będą dość luźną, a jednocześnie skuteczną formą motywacji.

W każdej firmie przychodzi słabszy czas, przez co pracownicy są zdemotywowani. Powody bywają różne: niektórzy mają problemy ze swoim bezpośrednim przełożonym, inni zmagają się z kłopotami w życiu prywatnym, a na jeszcze kogoś źle działa pogoda lub pora roku. Niektórzy może są po prostu zmęczeni pracą, a nie mogą iść na urlop. Jedno jest pewne – z niewolnika nie ma pracownika – i powinien wiedzieć to każdy szef, który zarządza mniejszą lub większą grupą osób.

Jak zmotywować pracowników?

medale dla pracownikow

Przełożeni dwoją się i troją, by znaleźć sposoby na motywację swoich pracowników. Wiadomo, że najprościej jest dać podwyżkę, kupić nowy sprzęt, wysłać na dodatkowy kurs, ale często wiąże się to z dużymi kosztami. Jak więc wpłynąć na morale pracownika w sposób w miarę niedrogi, ale skuteczny? Doskonałym pomysłem mogą okazać się medale na zamówienie, które spowodują, że na twarzy pracownika pojawi się uśmiech i faktycznie pomyśli, że jest ważną częścią firmy.

Medale to z reguły nagroda za wywalczenie jakiegoś miejsca na zawodach. Niekoniecznie. Medale na zamówienie mogą mieć różną formę, a wszystko zależy od pomysłu i kreatywności klienta. Przykładowo można stworzyć nagrodę dla „pracownika miesiąca”. Osoba, która będzie sprawowała się najlepiej, otrzyma medal na zamówienie z grawerem: swoim nazwiskiem, nazwą i logo firmy czy datą. To niby niewielka nagroda, ale potrafi zmotywować, by na koniec miesiąca czuć się „tym najlepszym”.

Medale od serca

Medale na zamówienie mogą zostać też podarowane po prostu „od serca”. Rzadko zdarza się, że szef przychodzi do firmy i rozdaje swoim pracownikom upominki. Jeśli obdarowałby swoich pracowników medalami okolicznościowymi z logo firmy, ciekawym hasłem oraz podziękowaniami, na pewno każdy ucieszyłby się z takiego upominku. Można to też zrobić na firmowej imprezie, którą warto połączyć z uroczystym wręczaniem medali, jak na zawodach sportowych. Słowo „dziękuję” z zawieszeniem medalu na szyi na pewno sprawi, że pracownik poczuje się doceniony i znajdzie w sobie dalsze pokłady energii.

Warto dodać, że medale na zamówienie dla wyjątkowych pracowników powinny być umieszczone w widocznym miejscu w firmie. Każdy z podwładnych widzi wtedy, że warto się starać. Oczywiście po pewnym czasie medal powinien wrócić do jego właściciela, który na pewno wyeksponuje go również we własnym domu. Dlaczego bowiem nie pochwalić się przed rodziną i znajomymi tym, że jest się dobrym pracownikiem i zostało się docenionym?

Medale dla pracowników na zamówienie

ordery dla pracownikow

Odpowiednie medale na zamówienie, by zmotywować pracowników, powinny mieć jednak dobrą jakość i odpowiedni wzór. Raczej nie zachęcimy kogoś do systematycznej pracy, jeśli wręczymy mu najtańszy medal kupiony w sklepie sportowym lub z pamiątkami. Dzięki MCC Medale można kupić medale na zamówienie w wyjątkowym kształcie i formie. Firma ma ogromne doświadczenie w produkcji medali (tysiące zrealizowanych projektów). Do każdego klienta podchodzi indywidualnie i z wyjątkową powagą.

nagrody dla pracownikow

Warto pomyśleć o kształcie medalu. Jeśli nie mamy pomysłu, to naprzeciw wyjdą artyści-graficy MCC Medale, którzy po rozmowie z klientem stworzą odpowiedni projekt. Oczywiście wszystko jest konsultowane z zamawiającym i to on ostatecznie daje zielone światło na produkcję medali okolicznościowych.

Medale można też odpowiednio spersonalizować. MCC Medale może opatrzyć je specjalnym grawerem. Jeśli ma być to pamiątka dla wyjątkowej osoby, warto uwzględnić informację o okazji oraz kto będzie odbiorcą medalu na zamówienie. Pracownicy MCC Medale chętnie pomogą w doborze metody produkcji. Więcej informacji można znaleźć na www.mccmedale.pl.