Jak znaleźć odpowiedni skup złomu?

Sprzedaż niepotrzebnych rzeczy na skupie złomu to świetny sposób na oczyszczenie swojego miejsca życia oraz zasilenie swojego portfela. Ludzie często nie zdają sobie sprawy, że wiele rzeczy, które w ich mniemaniu są nic niewarte, na skupie złomu można spieniężyć za całkiem przyjemną kwotę.

Skup złomu – czy sprzedaż się opłaca?

Generalnie najwięcej warte na skupach złomu są metale kolorowe. Często na strychach i w piwnicach znaleźć można stare okucia do mebli, brudne świeczniki czy plątaniny starych kabli. Niepotrzebne części samochodowe walają się po garażach, żeliwne grzejniki po remoncie zalegają gdzieś w kącie. Tymczasem jest szansa, że te przedmioty są wykonane z żeliwa, cynku, chromu czy miedzi i na ich sprzedaży można zyskać całkiem sporo!

Wiele osób realnie zarabia na życie, sprzedając złom – wystarczy przejść się rano do parku po miejskiej imprezie. Przy odrobinie szczęścia zebrane puszki po piwie dadzą zarobek rzędu kilkudziesięciu złotych. A to przecież kwota pozwalająca na zrobienie całkiem obfitych zakupów.

Skupy złomu często oferują także możliwość sprzedaży innych surowców wtórnych, takich jak plastiki, folie czy makulatura. Są one o wiele mniej warte, ale z pewnością warto pozbyć się ich ze swojego otoczenia dla samej tylko świadomości, że jest to działanie przyjazne dla środowiska naturalnego.

„Nie” dla nielegalnych skupów złomu

Statystyki wskazują nieubłaganie, że ogromna część działających w kraju skupów nie posiada wymaganych pozwoleń i koncesji. Często są to szemrane miejsca, które skupują wszystko, co tylko przyniesie klient, choćby bez wątpienia pochodziło z nielegalnego źródła. Tymczasem kradzież znaków drogowych, studzienek kanalizacyjnych czy torów kolejowych to proceder, który ma wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo ludzi.

Żaden szanujący się właściciel skupu złomu nie zakupi wyżej wymienionych przedmiotów, wiedząc, że na pewno pochodzą one z nielegalnego źródła. Podobnie zakazane jest przyjmowanie w skup monet będących obecnie w obiegu – takie działanie łamie obowiązujące przepisy prawa.

Skup złomu- olmet.pl