Jak wybrać najlepszą firmę leasingową?

Na polskim rynku działa coraz więcej firm leasingowych. To dziedzina, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem konsumentów. Z tej opcji teraz mogą skorzystać nie tylko firmy, ale i osoby prywatne. Aby cała procedura poszła sprawnie i zgodnie z prawem, dobrze jest wybrać doświadczoną i rzetelną firmę.

Jeśli chodzi o oferty leasingu – tych jest mnóstwo. Znajdziemy je w Internecie, w witrynach firm, usłyszymy o nich w radiu czy zobaczymy w telewizji. Jak znaleźć taką, która nie zamieni naszego życia w koszmar? To wbrew pozorom nie jest trudne.

  • Znajdźmy firmę z doświadczeniem. Leasing jest dziedziną, która w Polsce nieustannie się rozwija. Na rynku działają już jednak firmy, doskonalące swoje umiejętności od wielu lat. Warto zdecydować się na współprace z takim podmiotem, ponieważ nasz doradca zwróci uwagę na każdy, nawet najdrobniejszy szczegół i przygotuje dla nas taką propozycję, która nie obciąży zbytnio budżetu.
  • Rzetelna firma zaoferuje nam wyliczenie leasingu. Dzięki temu dokładnie poznamy koszty, jakie ponosić będziemy przez określony umową czas. Taka symulacja leasingu pozwoli nam również porównać warunki proponowane przez firmę leasingową z tymi, które możemy otrzymać w banku, przy umowie kredytowej.
  • Warta uwagi firma leasingowa działa na przejrzystych zasadach i zabiega o wygodę swoich klientów. Nie oznacza to nękania ich do momentu podpisania umowy. Przedstawiciel danej firmy informuje klienta o kolejnych, podejmowanych krokach. Zajmuje się dokonaniem większości formalności, włącznie z odebraniem samochodu od dilera.
  • Dobrze jest nawiązać współpracę z firma, która nie będzie zmuszała nas do wykupienia pojazdu, po upływie terminu umowy. To daje klientom duże pole manewru. Oczywiście, mogą wykupić samochód, ale mają również inne możliwości. Mogą nadal ponosić opłaty leasingowe lub wymienić używany model na zupełnie nowe auto. Używane, firma leasingowa sprzeda lub wynajmie komuś innemu.

Bez wątpienia jedną z najciekawszych ofert w Polsce ma firma CLS. Na jej stronie internetowej można znaleźć ogólne warunki leasingu, kredytu lub ubezpieczenia. Przed podjęciem jakichkolwiek kroków, możemy też bez zobowiązań, w zaciszu domowym sprawdzić teoretyczną ratę leasingu konkretnego auta, w oparciu o konkretną kwotę, rozbitą na określoną liczbę rat. Jeśli będziemy poważnie zainteresowani leasingiem, za pośrednictwem formularza na stronie internetowej, możemy zostawić przedstawicielom firmy CLS nasze namiary. Wówczas doradca skontaktuje się z nami w dogodnym dla nas terminie.